Шведська стінка тренажер для підняття військового духу

Шведська стінка тренажер для підняття військового духу

17 Июн, 2014

Шведська стінка тренажер для підняття військового духу

На початку XIX століття шведський поет і драматург Пер Хенрі Лінг розробив систему гімнастичних вправ, які були покликані відродити колишній військовий дух шведської армії — після поразок Карла XII у Північній війні з Росією він вже дуже пріугас. У 1813 році Лінг відкрив у Стокгольмі центральний гімнастичний інститут, в якому готували викладачів фізкультури для військових закладів та шкіл. Це був перший навчальний заклад у Швеції такого роду. Від старшого Линга справу підготовки фізкультурників і відродження військового духу перейшло до молодшого — до сина Яльмар.

Однак, результат виявився несподіваним. Шведські стінки, які були основою комплексу «відроджують дух» вправ, замість того, щоб активізувати настрій a la «бійцівський півень», стали атрибутом і символом здорового, спортивного способу життя для всього світу.

Переваги шведської стінки

Шведська стінка — снаряд простий, абсолютно нехитрий, прекрасно розміщується в квартирі будь-яких габаритів (навіть у невеликій однокімнатній квартирі можна знайти місце для шведської стінки), і при цьому зміцнює і м’язи спини, і м’язи рук, і черевного преса, і стегон. Фактично заняття на шведській стінці забезпечують навантаженням основні групи м’язів, зміцнюють суглоби і розвивають гнучкість хребта.

Вправи на шведській стінці забезпечують відмінну розтяжку

Розтяжки: все про проблему і її вирішенні, допомагають підтримувати тонус організму, сприяють хорошому самопочуттю.

Заняття на цьому чарівному тренажері рекомендуються при захворюваннях вестибулярного апарату і опорно-рухової системи. Корисні вони і при хворобах центральної нервової системи. Тим, хто страждає від вегето-судинної дистонії, шведська стінка допомагає повернути хороше самопочуття. Загалом, можна сказати, що шведська стінка допомагає втілити в життя гасло «У здоровому тілі — здоровий дух!».

Вже третє століття використовуються шведські стінки, а до цих пір вони вважаються найбільш функціональними тренажерами, і саме їх зазвичай пропонують зробити основою домашнього міні-спортзалу. Дуже зручно в шведській стінці те, що на неї можна встановлювати різні приставки для штанги, лавки для преса, турніки, кільця, лави для жиму та інше обладнання, поступово формуючи домашній спортивний комплекс, який займає мінімум місця.

Ну а користь шведських стінок для дітей переоцінити взагалі неможливо. Кожен з нас на шкільних уроках фізкультури лазив по шведській стінці, висів на ній. Тепер є домашні шведські стінки, і для такої гімнастики дитині абсолютно не обов’язково чекати шкільних уроків. Є навіть домашні спортивні комплекси для дітей, в яких шведську стінку доповнюють турнік, бруси, мотузкові драбинки, кільця, канати і гойдалки.

Яку стінку вибрати?

Щоб усім було добре, і дорослим, і дітям, та ще й не була захаращена квартира, оптимально купувати шведську стінку для дорослих, а вже до неї — комплект дитячого навісного обладнання (кільця, мотузкові драбинки, канати і т.д.). Є шведські стінки, на яких можна тренуватися і особливо огрядним людям — вони витримують вагу до 150 кг.

При покупці шведської стінки основний вибір зазвичай доводиться здійснювати між металевим або дерев’яним снарядами. Кожен з них має свої плюси. Металеві шведські стінки більш «повітряні», а ось дерев’яні — підходять і для габаритних людей. До того ж, шведські стінки з дерева не тільки міцні, але й екологічні, а також знижується ймовірність оскальзиванія — що досить суттєво, коли йдеться про дитячі тренуваннях. Зате металеві шведські стінки краще вписуються в сучасний інтер’єр, і якщо максимальне навантаження не перевищуватиме 90-100 кг, то їх цілком можна використовувати.

Софія варган

Похожие темы