Спортивна ходьба в ногах правда є!

Спортивна ходьба в ногах правда є!

02 Апр, 2014

Спортивна ходьба в ногах правда є!

Оздоровлюватися можна по-різному: правильно харчуватися, займатися спортом, освоювати різноманітні дихальні методики, долучатися до нетрадиційної медицини. Найпростіші способи оздоровлення найчастіше лежать на поверхні, але ми про них чомусь забуваємо. Наприклад, в країні, якої не стало, але з якої всі ми родом, декламували такий чудовий віршик:

Сонце, повітря і вода нам корисні:
Захищають нас завжди від усіх хвороб!

У цьому наївному двустишии прихований глибокий сенс. Людина, яка піклується про своє здоров’я вдома і в тренажерному залі, але не знаходить часу на щоденні прогулянки, упускає найважливіше. Прогулянка — це більше, ніж просто рух з пункту А в пункт Б, це процес кшталт медитації, це спосіб пізнання себе, це засіб досягнення гармонії з собою і навколишнім світом.

Причому, правильна прогулянка не так проста, як здається. Щоб домогтися оздоровлюючого ефекту, до неї необхідно ставитися серйозно. Недарма західні вчені пишуть цілі трактати, присвячуючи їх мистецтву гуляти пішки.

Наприклад, книга Крістофа ЛАМУР (Christophe Lamoure) «Маленька філософія любителя піших прогулянок» розповідає про таких знаменитих любителях ходити пішки, як Кант, Ніцше і Руссо. У ній розглядається зв’язок між енергією духу і фізичної енергією.

Ламур нарікає на те, що ми ставимося до ходьби надто утилітарно: ми йдемо пішки, щоб дістатися до роботи, потрапити в магазин і т.д. Ми йдемо не самі, а розчиняємося в атмосфері міста, в ритмі натовпу. У той же час стати гуляють філософом, відкрити в собі креативні здібності можна, лише вибравшись за межі міста, опинившись наодинці з природою.

Причому місцевість, по якій ми гуляємо, визначає хід і темп наших думок. В горах мало повітря і ми швидше знаходимо лаконічні формулювання. На рівній місцевості ми можемо, навпаки, подовгу розмірковувати про речі, що вимагають ретельного «обмозговиванія».

Прогулянка — це як медитація для людини, яка хоче пізнати себе, під іншим кутом поглянути на хвилюючу проблему або просто розслабитися. Прогулянка як шлях думки: вона може далеко завести вас, тоді як сидіння в чотирьох стінах перед монітором сильно обмежує.

Оздоровитися за допомогою пішої прогулянки не складно. Регулярно крокуючи по цікавим вам маршрутами, ви не тільки підкачаєте м’язи на ногах, але і натренуєте дихання. Особливо це стосується, звичайно, гірських прогулянок. До речі, вони розвивають дуже філософське ставлення до життя. Світ зверху — маленький, безпечний і трохи смішний. З висоти можна зрозуміти, як швидкоплинні мучать внизу питання, як неважливі хвилюючі проблеми. Піднімаючись на гору, людина вчиться сприймати себе інакше: він простіше реагує на неприємності і йде, долаючи їх, вперед.

Ходьба розслабляє і дозволяє зосередитися, дає волю думкам і простір уяві. Не дарма буддисти вважають, що літаки обманюють наше серце, душа не встигає дістатися до міста з тією швидкістю, з якою переміщається «механічна птах». Щоб дійсно дістатися до мети, до неї потрібно дійти, в крайньому випадку — доїхати. Кращий шлях вивчити незнайоме місто — також виходити його вздовж і впоперек. Це дасть набагато більше, ніж вивчення карт або чужі враження.

Ген ходьби проникає в кров: ти відчуваєш азарт, свободу. Є така точка, стадія шляху, після якої ти вже перетинаєш певну межу. Подолавши її, ти вже не хочеш зупинятися, хочеш продовжувати йти — все далі й далі. Вже не грає ролі, куди і навіщо, в якому напрямку. Все стає мало значущим і ти йдеш по шляху пізнання себе.

Ви скажете, що гуляти ніде: всюди — мегаполіс, джунглі зі скла і бетону? Це не повинно вам перешкодити. Гуляйте в парках, якщо не можете виїжджати за місто. Якщо поглянути на життя під іншим кутом, навіть звичні декорації міста можна заново вивчити, неспішно прогулюючись. Нехай прогулянка ця стане для вас не зобов’язалівкою, а медитацією, лікувально-оздоровчим заходом, який лікує і тіло, і душу.

Анастасія Крайнер

Похожие темы