Степаеробіка якщо вам не вистачає рухової активності

Степаеробіка якщо вам не вистачає рухової активності

26 Июн, 2014

Степаеробіка якщо вам не вистачає рухової активності

Степ аеробіка — це комплекс вправ, спрямований, в першу чергу, на м’язи нижньої половини тулуба. Обов’язковий елемент степ аеробіки — платформа або лава, на якій, власне, і виконуються вправи. Ритмічні підйоми і спуски з платформи, довгі і короткі кроки, повороти — всі ці види вправ степ аеробіки абсолютно прості, але при цьому максимально ефективні і дозволяють швидко спалити калорії.

Ящик з-під пляшок як джерело натхнення

«Автором» абсолютно нової категорії в сфері аеробіки стала Джин Міллер — американський фітнес-інструктор. Розробкою концепції степ аеробіки Міллер зайнялася, за великим рахунком, випадково: спортивна кар’єра привела до травми коліна, і Джин для зміцнення м’язів, що підтримують коліно, змушена була за порадою фізіотерапевта виконувати спеціальні відновлюють вправи, які включали найпростіші підйоми і спуски з звичайного пластмасового ящика з -під пляшок. Здається смішним, але саме цей ящик зрештою і надихнув Джин Міллер на створення принципового нового напрямку у сфері фітнесу — з вправ на підйом і спуск почала розвиватися степ-аеробіка. Представлена ​​в кінці вісімдесятих програма степ аеробіки за якесь десятиліття перетворилася на одну з обов’язкових програм практично в кожному фітнес-центрі — не лише на батьківщині Міллер, в Америці, але і в країнах Європи. Популярність степ аеробіки настільки висока, що знамениті спортивні бренди почали випускати спеціальні платформи для занять цим видом аеробіки — в їх числі, наприклад, компанія Reebok.

Степ аеробіка: переваги і недоліки

У порівнянні з іншими видами аеробіки у степ аеробіки дуже багато переваг, і найважливіше з них — це помірність навантажень, можливість регулювати навантаження самостійно. Багато в чому навантаження залежить від висоти лавки або платформи для занять степ-аеробікою — чим вона більше, тим, відповідно, більше навантаження і тим більше калорій ви спалюєте за час виконання вправ. Для збільшення навантаження можна виконувати вправи з гантелями в руках.

Ще одна важлива гідність степ аеробіки — ефективність виконуваних вправ: зміцнює дію степ аеробіки на серце можна порівнювати з ефектом занять бігом. Регулярні заняття допомагають дуже швидко спалити калорії і позбутися зайвих кілограмів, при цьому не витрачаючи гігантських зусиль на схуднення.

Степ аеробіка — програма універсальна і, за великим рахунком, не має протипоказань: займатися цим видом аеробіки можна навіть у тих випадках, коли є які-небудь травми (наприклад, травми коліна) — єдиною умовою в цій ситуації стає мінімальна висота платформи / лавки для виконання вправ.

Нарешті, займатися степ аеробікою можна і в домашніх умовах: по-перше, ціна обладнання, необхідного для виконання вправ, мінімальна (за великим рахунком, все, що потрібно для занять степ аеробікою будинку — це платформа або стійка невисока лава), а, по друге, існує величезна кількість навчальних відео, що демонструють основні вправи «в дії».

Як правильно займатися

Хоча вправи степ аеробіки досить прості, безпечні і не потребують будь-якого специфічного досвіду, виконувати їх необхідно правильно — інакше існує ризик пошкодити суглоби або розтягнути зв’язки. Виконуючи вправи, потрібно дотримуватися наступних правил:

  • Правильна постава: голову потрібно тримати прямо, підборіддя трохи вгору, плечі повинні бути опущені.
  • Правильна постановка ноги: спускаючись з лавки і піднімаючись на лавку, ногу необхідно ставити на поверхню повністю.
  • Виконуючи кроки, не потрібно нахилятися вперед: нахил тулуба — додаткове навантаження на поперек.
  • Не можна піднімати коліно вище, ніж на дев’яносто градусів — це загрожує травмами суглобів колін.

Перед виконанням основних вправ степ аеробіки з підйомами та спусками з лавки обов’язково потрібно виконати кілька розігріваючих вправ, щоб не розтягнути зв’язки. Як і у випадку з будь-яким іншим видом аеробіки, навантаження потрібно збільшувати поступово: не варто з самого початку намагатися займатися з високою платформою, на початковому етапі занять висота платформи повинна бути мінімальною.

Тетяна Смирнова

Похожие темы