Степпер по сходинках за красою і здоров'ям

Степпер по сходинках за красою і здоров’ям

27 Июн, 2014

Степпер по сходинках за красою і здоров'ям

Ходьба і біг — два найпопулярніших у світі виду вправ для підтримки здоров’я і краси. Серед домашніх тренажерів степпер займає особливе місце: простий, дешевий і невеликий за розмірами. Тренажер являє собою немудру майданчик для стоп, переминаючись на якій створюється імітація підйому по сходах. Крихітний домашній степпер може позмагатися з велотренажером по комплексному впливу на м’язи тіла, забезпечуючи їм рівноцінну навантаження.

Що таке степпер

Свою назву степпер отримав від англійського слова «step», що означає «крок». Крок за кроком, переступаючи по невеликому домашньому тренажеру на одному і тому ж місці, створюється імітація ходьби по сходинках. Так зміцнюється серцево-судинна система, поліпшується спортивна форма, тренується витривалість, спалюється надлишок жиру — все без колосальних навантажень, із задоволенням і радістю. При заняттях на тренажері стопи ніг ставляться на платформи, і поперемінно переноситься тягар з однієї ноги на іншу, при цьому непрацююча, пасивна нога згинається в коліні. Величина навантаження на стопи встановлюється залежно від ваги фізкультурника і рівня опору, який спочатку фіксується на спеціальній шкалі. Степпер розвиває, тренує м’язи ніг, сідниць, спини і стегон, використовується для розвитку зв’язок гомілки і ступень, для розробки колінних суглобів.

Показання до застосування степпера є тими ж, що і для велотренажера. Заняття на домашньому степпері рекомендовані особам, які перенесли серйозні захворювання, для повернення до активного життя, людям похилого віку, хворим, страждаючим серцево-судинними захворюваннями, ожирінням

Ожиріння: хвороба благополуччя ?, діабетом

Цукровий діабет — допоможи собі сам, остеохондрозом, радикулітом і пневмонією в легкій формі, бронхіальною астмою

Бронхіальна астма — коли не вистачає повітря, артритами і артрозами.

Переваги і недоліки тренажера

Безсумнівним достоїнством степпера є його компактний розмір, що дозволяє займатися повноцінними вправами на мінімальній площі. Низька ціна, простота використання, доступність і широка амплітуда можливостей — ці плюси тренажерів очевидні для будь-якого користувача.

Недоліком степперов можуть стати перевантаження: якщо фізкультурник перестарається, існує ризик пошкодження колін, при цьому литкові м’язи можуть придбати форму накачаних куль. Краще не упиратися з підвищенням опору, повільно підвищуючи навантаження від заняття до заняття, безпечно перебираючи ногами на платформі.

Якщо мета — зміцнити і поправити здоров’я, зберегти красу, бути постійно в тонусі, і при цьому обмежитися найменшими фінансовими витратами, краще степпера знайти домашній тренажер важко: гасло «мінімум місця — максимум користі» по праву можна віднести до цієї групи спортивних помічників.

Різновиди степперов

Найпопулярнішою різновидом тренажера є міні-степпер, який являє собою всього дві платформи для ніг, без поручнів і складної електроніки. Така модель адресована тим, хто регулярно займається вправами, при цьому хоче заощадити. Повноцінна модель степпера складається з двох ступенів і упору для рук. Різноманіття форм і різновидів у різних виробників доповнює степпери всілякою електронікою: розумні комп’ютери програмують навантаження залежно від ваги і стану здоров’я, або необхідного витрати калорій.

Степпери бувають механічні і з електронно-цифровими модулями контролю, які дозволяють фіксувати дані тренувань, запам’ятовуючи всі або тільки останні цифри, міняти навантаження і вести аналіз ефективності тренувань. Степпери бувають із залежним і незалежним ходом педалей. Залежний хід полягає в тому, що обидві педалі сполучені кріпленням, заняття на такому тренажері неважко, якщо, при цьому, такий степпер оснащений ще і важелями для рук, навантаження на плечовий пояс збільшується, і ефективність занять посилюється.

Найсучаснішим степпером є еліптичний тренажер — крос-трейнер. Він являє собою гібрид гойдалок і степпера: кожна стопа стоїть на своїй плаваючою педалі, в руках — важелі. Спортсмен перебирає відразу і руками, і ногами, при цьому ступня рухається не вперед-назад, як на степпері, а описує еліпс. Такий тренажер не навантажує коліна, немає великого навантаження на хребет, при цьому еліпсоїдний степпер один з найдорожчих в асортиментному ряді схожих тренажерів, вимагає більше двох квадратних метрів для установки.

Жанна Пятірікова

Похожие темы