Тренажерний зал яким він має бути

Тренажерний зал яким він має бути

24 Июн, 2014

Тренажерний зал яким він має бути

Завдяки технічному прогресу більшості жителів міст уже немає потреби безпосередньо добувати собі їжу фізичною працею. Однак прожиття в офісах і відсутність як таких серйозних навантажень погіршило фізичну форму і стан здоров’я. Виявилося, що життя зовсім без зусиль може бути не менш небезпечна, ніж життя з надлишком цих самих зусиль. І цю проблему повинні багато в чому вирішити тренажерні зали, в яких кожен здатний вибрати свою програму занять.

Що має бути в тренажерному залі

Навряд чи варто пояснювати, що тренажерний зал — це спеціальне приміщення, обладнане для занять різними оздоровчими та силовими фізичними вправами

Фізичні вправи — запорука здоров’я і молодості шкіри, від пробіжок по біговій доріжці до підняття штанги вагою за центнер. Однак нерідко тренажерним залом абсолютно необгрунтовано іменується будь-яке приміщення, під зав’язку забите спортивними тренажерами. Це невірно — тренажерний зал повинен бути організований відповідно до певної логікою і структурою. Насамперед, необхідно розвіяти оману, що чим більше тренажерний зал, тим краще. В дійсності як за площею зал може бути неякісним, так і зал зі скромною площею може бути цілком повноцінним. Ключова характеристика для тренажерного залу в плані площі — це показник, скільки квадратних метрів припадає в середньому на один тренажер. Оптимальна величина — 5-6 квадратних метрів на тренажер.

Крім того, для дійсно повноцінних і різнопланових тренувань тренажерний зал повинен бути фактично поділений на три зони, в кожній з яких можна займатися з певною інтенсивністю і по окремому напрямку фізичних навантажень. Професійні спортсмени і люди з високим рівнем фізичної форми в тренажерних залах використовують майже виключно так звану силову зону, або зону вільних ваг. Тут представлені тренажери, що дозволяють з високим ступенем безпеки виконувати силові базові вправи, а також широкий ваговій ряд гантелей, штанг і грифів з «млинцями». Тобто з усіма пристроями, що дозволяють наростити значну м’язову масу.

Для людини, завдання якого полягає не стільки в тому, щоб стати культуристом, скільки в тому, щоб підтримувати своє тіло в достатній тонусі, призначена зона блокових тренажерів — тобто таких тренажерів, заняття на яких дозволяють давати різну за ступенем навантаження практично на всі групи м’язів, покращуючи тим самим загальний фізичний стан. Нарешті, для людей, що складають більшість відвідувачів тренажерних залів, тобто для тих, хто хоче скинути пару зайвих кілограмів або просто провести профілактичні заняття для зміцнення серцево-судинної системи, повинна бути підготовлена ​​і відповідним чином обладнана так звана кардіозона. У цій зоні обов’язково повинні бути представлені бігові доріжки, горизонтальні і вертикальні велотренажери, степпери й еліптичні тренажери.

Як вибирати тренажерний зал

Очевидно, що кожна людина вибирає тренажерний зал, виходячи з тих цілей, які він переслідує своїми заняттями — тобто чи присутній у залі відповідна зона занять і наскільки якісно вона оснащена. Однак є ряд моментів, на які слід звернути особливу увагу і які допоможуть визначитися з дійсно якісним тренажерним залом. Насамперед, потрібно з’ясувати, чи передбачені в залі персональні тренування, тобто тренування, які проходять під керівництвом і при безпосередньому спостереженні персонального тренера або інструктора. Це дуже важливо для тих людей, які вперше приходять в зал і ще не знають, які види тренажерів їм потрібні, які види вправ для них будуть найбільш ефективні і безпечні, які за тривалістю проміжки відпочинку між вправами краще виробляти, якими темпами збільшувати навантаження, як найбільш безпечно робити ті чи інші вправи і так далі. Для освоєння цієї абетки і необхідні персональні тренування і якщо в залі вони не передбачені, це великий мінус.

Також є дуже простий показник того, наскільки ефективним буде зал в плані інтенсивних занять спортом для нарощування м’язової маси. При всій різноманітності високотехнологічних тренажерів для збільшення м’язової маси при правильних і планомірних тренуваннях досить чотирьох найпростіших спортивних снарядів: турніка, штанги, лави для присідань і лави для жиму в положенні лежачи. І якщо ці снаряди в залі просто відсутні або їх настільки мало, що до них постійно вишиковується черга, це також свідчить явно не на користь обраного тренажерного залу.

Ну і, само собою, необхідно оцінити ступінь комфортності самого залу і зручності його розташування для конкретного відвідувача. Для занять у безпечних і комфортних умовах в тренажерному залі неодмінно повинні бути туалет, душ, відповідним чином обладнані і закриваються роздягальні, кондиціонер. Крім того, тренажерний зал повинен бути розташований якомога ближче до вашого будинку — в чому сенс занять в залі, на дорогу в який потрібно витрачати багато сил і часу і в результаті заняття починати в неоптимальном фізичному і психологічному стані? Ну і, зрозуміло, нікуди не дітися від фінансової складової — зрозуміло, що якісний і відповідає всім вимогам тренажерний зал не може надавати свої послуги за копійки, проте слід вивчити ціни в різних залах, щоб не переплачувати даремно.

Олександр Бабицький

Похожие темы