Тренування преса — що може бути простіше!

12 Май, 2014

Тренування преса - що може бути простіше!

Про гарний і підтягнутому животику мріє практично кожна жінка, а накачані «кубики» преса у чоловіка є предметом заздрощів для інших представників сильної половини людства. Чому ж часом так важко досягти бажаного і стати володарем такого ж красивого преса, як у культуристів, спортсменів і людей публічних професій. Просто одного бажання для здобуття накоченому преса, звичайно, мало, а основним способом для досягнення поставленої мети є регулярні тренування. Щоб добитися добрих результатів в найкоротші терміни, доцільніше проводити заняття з досвідченим тренером, який простежить за правильністю виконання вправ і вкаже на помилки, які особливо часто допускають новачки.

Прес можна качати хоч по сто разів на день, але так і не добитися добрих результатів. Вся справа в тому, що якщо вправи виконуються неправильно, не враховується дихання і людина не вміє володіти своїм тілом, то практично основна частина занять проходить вхолосту. Фахівці кажуть, що людське тіло є найкращим тренажером, тільки треба вміти ним користуватися. Наприклад, важливим є той факт, що на відміну від інших м’язів людського тіла, м’язи преса мають здатність дуже швидко відновлюватися. Саме тому багато фахівців вважають, що набагато ефективніше виконувати так звані гігантські сети, які мають на увазі виконання відразу декількох різних вправ на прес, наступних одне за іншим без зупинки і так довго, як тільки людина може витерпіти.

Принципи правильної тренування

Ще одним важливим правилом тренування преса є правильне дихання. Досить часто люди під час виконання вправ на прес намагаються затримати дихання у фінальній точці, однак це в корені неправильно. Через таку затримки дихання і не виходить повної пророблення м’язів преса. Саме тому повний видих потрібно робити в кінцевій точці кожного повторення. Таким чином, створюється додаткове навантаження на м’язи преса і тренування проходять більш ефективно. Крім правильного дихання для ефективних вправ на прес важлива концентрація і вміння сфокусуватися на певній групі м’язів. Вищим пілотажем у тих, хто займається культуризмом, вважається вміння ізольовано напружувати певну групу м’язів за допомогою вольового зусилля. Застосування такої концентрації під час тренування преса дозволяє навчитися краще відчувати своє тіло і значно підсилити ефект тренувань.

Тренування преса - що може бути простіше!

Щоб навчитися правильно тренувати прес, потрібно представляти в загальних рисах і деякі анатомічні особливості будови тих м’язів, які його складають, а саме — зовнішніх і внутрішніх косих м’язів живота і прямого м’яза живота. Прямий м’яз живота підтримує правильну кривизну хребта, оскільки забезпечує стабілізацію тазу. М’язи преса забезпечують захист низу спини, підтримуючи його в правильному положенні, а також підтримують анатомічно правильне положення внутрішніх органів. Якщо м’язи добре треновані, то прес є надійною опорою для правильного положення хребта.

Основні вправи

Основними вправами в ході тренування преса є скручування, підйоми вірніше або нижньої частини тіла, повороти і нахили. При грамотному складанні комплексу вправ, можна забезпечити опрацювання практично всіх груп м’язів преса під час одного тренування. Найчастіше вправи спрямовані на скорочення м’язів преса шляхом підтягування верхній і нижній частині преса один до одного завдяки згинанню хребта. Хорошим комплексом вправ для преса

Вправи для пресу: шлях до красивої фігури

є поєднання скручувань, зворотних скручувань, V-скручувань і вправи «Велосипед». Якщо всі чотири вправи виконуються одне за іншим і при цьому пауза настає тільки після максимального відчуття печіння, яке тільки може витримати людина, результати тренувань будуть помітні вже в перші місяці тренувань. При такому темпі занять перший час тренування преса краще виконувати не кожен день, а через день, оскільки така серйозне навантаження з самого початку може принести сильні больові відчуття і відбити будь-яке бажання до занять в майбутньому. А це, в свою чергу, стане перешкодою на шляху до красивого і накоченому пресу.

Наталія Біатова

Похожие темы