Віджимання від підлоги якщо вам катастрофічно не вистачає часу

Віджимання від підлоги якщо вам катастрофічно не вистачає часу

03 Июн, 2014

Віджимання від підлоги якщо вам катастрофічно не вистачає часу
  • Віджимання від підлоги — якщо вам катастрофічно не вистачає часу

  • Техніка

«У здоровому тілі — здоровий дух» — говорить народне прислів’я. Іншими словами, людина розвинений фізично не може бути слабким психологічно. Хто займався фізкультурою і спортом знайомий з таким популярним вправою, або принаймні чув, як віджимання від підлоги. Перевага вправи в тому, що їм можуть займатися різні люди, не залежно від віку, статі, фізичних даних. Воно не вимагає особливих спортивних пристосувань і великого місця для тренувань.

Універсальне вправа

Віджимання від підлоги — основна вправа, спрямоване на роботу всієї мускулатури і всіх суглобів тренируемого тіла. При віджиманнях навантаження лягає на передпліччя, м’язи кисті, дельтовидні м’язів, м’язи спини, преса, чотириглаві м’язи стегон, але основне навантаження розподілена між грудними і триголовий м’яз, сприяючи прекрасного розвитку сили і рельєфу тіла.

Спортивний фізіолог і чемпіон Америки з атлетизму Боб Лефаві, сказав: «Реально, в віджиманнях бере участь, вся мускулатура тіла. Інша справа, що тільки частина м’язів задіяна в динамічних навантаженнях, а інші напружені статично для утримання прямого положення тіла. Дана вправа має чудовий метаболічний ефект, і діє на весь організм в цілому ».

Особливості грудних м’язів

Головна відмінність великих грудних м’язів це те, що грудні мають волокна у формі віяла, які променями відходять від ключиці. Тому, будь-яка вправа змушує працювати лише певну частину цих волокон. Займаючись гантелями або штангою, навантаженні схильні тільки одні й ті ж ділянки грудних м’язів. Причина в тому, що дані вправи з цими снарядами, не дають можливості тренування інших ділянок грудних м’язів.

Віджимання максимально захоплюють тренований діапазон мускулатури. Поставивши руки ширше або вже, посунувши їх назад або виставивши вперед, прийнявши таке положення, при якому голова буде розташовуватися вище або нижче рівня ступень — самостійно регулюємо надходження навантаження на будь-яку область грудних м’язів, примушуючи працювати кожне волокно. Коли ваги власного тіла не вистачає для достатнього навантаження, його збільшують шляхом додавання декількох кілограмів, а то й десяток кілограмів.

Віджимання від підлоги якщо вам катастрофічно не вистачає часу

Жим лежачи навпаки

По суті, віджимання являє собою жим лежачи навпаки. Виконуючи жим на похилій лаві, коли ноги знаходяться нижче рівня голови, основна робота припадає на верхню ділянку грудних м’язів, а коли ноги розташовуються вище рівня голови — то навантаження йде на нижню область м’язів грудей. З віджиманням справа йде обернено пропорційно. Коли віджимаються в положенні, при якому голова вище ніг — працює нижня частина грудних м’язів, а при віджиманні, коли ноги вище голови — тренується верх грудних м’язів.

Добре прокачується внутрішня область грудних м’язів і трицепс, при віджиманні «вузьким хватом». Але в тому випадку якщо широко розставити руки — навантаження відразу ж переміститися на зовнішню частину грудних м’язів. Високий тренувальний ефект приносить віджимання з високою опорою: поставлені широко кисті і ступні розташовуються на високій опорі, що дозволяє опустити корпус набагато нижче. Це дає можливість набагато краще і повніше опрацювати ділянки грудних м’язів розташованих на периферії. Кращий спосіб отримати чіткі обрис форм м’язів — виробляти регулярні віджимання з «бавовною» або віджимання на одній руці.

Велике значення має мета занять віджиманням. Коли в планах варто підготувати мускулатуру для навчання бойовими мистецтвами, тренування швидкості і сили — то підійдуть швидкі віджимання під власною вагою тіла і з не високою амплітудою (не обов’язково доторкатися грудьми до підлоги). Ну а якщо завдання наростити великі обсяги м’язів — тренирующимся необхідно виконувати вправи повільно, торкаючись грудьми підлоги і з додатковим вагою, навантажуючи кожне м’язове волокно.

Цікаві факти

Падді Дойл — американський рекордсмен по віджиманням, зробив за рік 1500230 віджимань. У середньому за день — 4 110 разів, 171 віджимань на годину і 3 віджимання за хвилину.

Іоган Шнайдер з Австралії виконав сто двадцять дві віджимань на сирих курячих яйцях.

Рекорд в максимальній кількості віджимань, зроблених за одну хвилину дорівнює ста дев’яноста дев’яти повторам, це трьом цілим і тридцяти одному віджимання в секунду.

Дана інформація свідчить про те, що немає межі досконалості, слідуючи простій формулі: «робота плюс час одно відмінний результат».

Похожие темы