Вправи для літніх людей як підтримувати організм у тонусі

Вправи для літніх людей як підтримувати організм у тонусі

13 Июн, 2014

Вправи для літніх людей як підтримувати організм у тонусі

Найчастіше ми схильні припускати — і припускати невірно — що літнім людям не потрібно або навіть не можна займатися фізичними вправами. Насправді ж навіть літні люди, які страждають від різних проблем зі здоров’ям — від серцевих захворювань і високого кров’яного тиску до діабету або артриту — можуть без шкоди для здоров’я вдаватися до фізичних вправ, щоб підтримувати організм у тонусі. Перш, ніж починати дотримання нового фітнес-режиму, необхідно проконсультуватися з лікарем. Існує ряд вправ, розроблених спеціально для літніх людей. Фактично, прості і регулярні вправи допоможуть надовго зберегти гнучкість і загальне здоров’я.

Вправи для літніх людей

Вправи для розтяжки: такі вправи допомагають підтримувати гнучкість і податливість тіла.

Вправи в рівновазі: такі вправи забезпечують стійкість, допомагаючи зберегти контроль над рівновагою і зменшити ризик падіння.

Вправи на витривалість: в число таких фізичних навантажень входять плавання, верхова їзда, їзда на велосипеді, допомагають нормалізувати роботу кровоносної системи.

Силові вправи: стимулюють ріст м’язів, тим самим дозволяючи вирішити одну з найпоширеніших проблем похилого віку — втрату м’язової тканини. Такі вправи збільшують м’язову масу, запобігаючи проблеми з хребтом і суглобами.

Вибір найбільш відповідного режиму фізичних навантажень залежить від безлічі факторів — в тому числі віку, здоров’я, рівня фізичної підготовки. Головна умова — людина, яка починає дотримання нового режиму, повинен отримувати задоволення від фізичної активності; інакше навіть найефективніші фізичні вправи принесуть мінімум користі.

Ходьба: звичайна ходьба — мабуть, найпоширеніший і легкий вид фізичних навантажень для літніх людей, хоча корисна в будь-якому віці, не вимагає яких-небудь фінансових вкладень або контролю тренера.

Біг: біг дозволяє спалити більше калорій, ніж неспішна ходьба, проте займатися бігом в літньому віці можна тільки після консультації з лікарем або консультантом з фітнесу, враховуючи загальний стан здоров’я та фізичної підготовки.

Їзда на велосипеді: їзда на велосипеді — активний спорт, один з ефективних видів кардітреніровок. Перш, ніж займатися велоспортом, необхідно придбати шолом і наколінники, щоб уникнути пошкоджень при падінні. Нарешті, цей вид фізичних навантажень дозволяє заняття в домашніх умовах, на велотренажері.

Плавання: плавання ідеально підходить для літніх людей, які страждають від проблем з суглобами, оскільки вода має природним опором, долаючи яке, тіло поступово набирає силу. Крім того, плавання стимулює роботу кровоносної системи, не приносячи шкоди тендітним кісткам і зв’язкам.

Йога: йога стимулює роботу всіх органів організму, покращує кровопостачання, нормалізує кров’яний тиск і рівень цукру в крові. Йога поряд зі спеціальними техніками — наприклад, техніками медитації — дозволяє вдосконалити здатність концентруватися на власних відчуттях.

 • Ніколи не займайтеся фізичними вправами на повний шлунок. Перш, ніж починати займатися спортом, необхідно почекати принаймні годину після їжі.
 • Завжди починайте тренування з разогревающих вправ, поступово збільшуючи інтенсивність і тривалість вправ.
 • Не можна займатися фізичними вправами, якщо фізичні навантаження супроводжуються появою болю в грудях

  Чому болять груди: головне — не панікувати, брак дихання, нерівним пульсом.

 • Вирушаючи в тренажерний зал чи фітнес-центр, захопіть пляшку з водою — вода допоможе відновити втрачену організмом під час тренування вологу.
 • Уникайте несприятливих погодних умов.
 • Не носіть тісний спортивний одяг — найкраще для тренувань підійде спортивний костюм

  Спортивний костюм — повсякденний одяг?

  з легкої тканини.

 • Вибирайте правильну спортивне взуття.
 • Не забувайте про найпростіші заходи обережності — наприклад, шоломі і наколінниках при їзді на велосипеді.

Якщо під час тренування ви помітили неприємні симптоми — наприклад, біль у грудях, проблеми з рівновагою, запаморочення

Запаморочення — що робити, якщо воно стало вашим супутником, припиніть тренування і проконсультуйтеся з лікарем.

Тренувальні програми для літніх людей

Регулярні тренування дозволяють збільшити не тільки рівень енергії, але і ступінь впевненості в собі. Дуже важливо правильно втрачати зайву вагу і залишатися струнким, не приносячи тілу шкоди — особливо в літньому віці. Хоча більшість літніх людей може дотримуватися досить активний режим тренувань, сам характер фізичних вправ разюче відрізняється від тренувальних програм для молодих людей.

Як правило, стандартна тренування включає 8-10 різних вправ. На початковій стадії тренувань вправи менш інтенсивні, проте поступово рівень навантаження на тіло збільшується.

Фізичні вправи повинні стати природною частиною повсякденного режиму. Необхідно пам’ятати, що старість — ще не привід відмовлятися від фізичних вправ: навіть найпростіші види тренувань допомагають зберегти гнучкість і рухливість, підвищити загальний тонус організму.

Переваги тренувальних програм для літніх людей

 • Допомагають полегшити біль при артриті.
 • Допомагають впоратися з депресією, що супроводжує старіння і пов’язані з ним проблеми зі здоров’ям.
 • Дозволяють уповільнити розвиток ряду проблем зі здоров’ям — наприклад, остеопорозу, діабету, захворювань серцево-судинної системи.
 • Покращують самопочуття, стимулюючи кровообіг, збільшуючи рівень енергії і впевненості в собі.
 • Знижують шанс розвитку ряду старечих захворювань — таких, як хвороба Альцгеймера або маразм — за рахунок регулярного режиму фізичних навантажень.
 • Нормалізують сон, позбавляють від втоми.

Похожие темы