Вправи для м’язів сам собі скульптор

21 Янв, 2014

Вправи для м'язів сам собі скульптор

М’язів у кожної людини дуже багато, і, як відомо, вони забезпечують не тільки рухові функції організму. М’язи управляють скороченнями голосових зв’язок, беруть участь у роботі органів дихання, а з серцевим м’язом, наприклад, тісно пов’язана діяльність самого головного людського органа. Вона належить до небагатьох м’язів, які не «підкоряються» нервовій системі.

Всі інші людина в стані контролювати і тому прагне підтримувати в гарному тонусі. Спеціальні вправи для м’язів допомагають розвинути їх витривалість і тримати тіло у відмінній фізичній формі.

М’язи складаються з еластичної м’язової тканини і скорочуються під впливом нервових імпульсів. Всього у людини налічується більше шестисот м’язів: найменші з них прикріплені до кісточках внутрішнього вуха, а найбільші розташовані в області сідниць і приводять в рух ноги. Вправи для м’язів допомагають не тільки підвищити їх пружність, поліпшити форму, але і наростити м’язову масу. Тому комплексам таких вправ особливу увагу приділяють люди, які серйозно займаються бодібілдингом

Бодібілдинг: в любові до свого тіла зізнаюся …

.

Навантаження за індивідуальним рецептом

Як слід тренувати ті чи інші групи м’язів? Вправи для м’язів рук спрямовані переважно на розвиток біцепсів і в спрощеному вигляді ґрунтуються на «маніпуляціях» з гантелями і штангою. Те ж відноситься і до м’язів плечового пояса. М’язи грудної клітки зміцнюються шляхом розведення гантелей або ручок спеціального тренажера, який працює за тим же принципом.

Штанга і гантелі включаються і в більшість вправ для м’язів спини. Але цю м’язову групу можна зміцнювати і розвивати й іншим способом — лежачи на спині і здійснюючи різні рухи ногами — зразок таких, як «велосипед» або підйоми під прямим кутом. Але найпопулярнішими і найбільш доступними для людей будь-якого віку залишаються нахили — ці вправи і поставу покращують, і позбавляють від прблем з попереком.

М’язи черевного преса потребують особливої ​​уваги, оскільки, на відміну від усіх інших основних груп м’язів, у повсякденному житті вони майже не відчувають ніякого навантаження. Вправи для їх зміцнення виконуються лежачи на спині і полягають у підйомах корпусу тіла при фіксованому горизонтальному положенні ніг.

М’язи стегон, в свою чергу, діляться на два типи: м’язи передньої і задньої поверхні стегна. Перші можна тренувати за допомогою різних присідань і напівприсідань, для «розробки» друге потрібні спеціальні тренажери. Роблячи присідання, необхідно використовувати додатковий вага — штангу або гантелі.

Нарешті, ефективні вправи для м’язів гомілки обов’язково включають попеременний підйом на шкарпетки

Шкарпетки: слідами грецьких красунь

і опускання стопи у вихідне положення. При їх виконанні також бажано використовувати додаткову вагу, утримуючи його в зігнутих руках або на плечах.

Види вправ для м’язів

Всі вправи для м’язів тіла умовно діляться на два основних види — базові та ізолюючі. Базові вправи, як правило, відбуваються із застосуванням так званого вільного ваги — штанг, гантелей і так далі. Особливість базових вправ полягає в тому, що в них виявляються задіяними відразу кілька груп м’язів, пов’язаних або не пов’язаних між собою. Наприклад, базові вправи для м’язів живота залучають до роботи, по-перше, прямі і косі м’язи самого живота, і, по-друге, попереково-клубові м’язи, розташовані в нижній частині спини.

Ізолюючі вправи для м’язів направлені на яку-небудь одну групу м’язів. Їх виконують, в основному, на спеціальних сучасних тренажерах типу кросоверів або розводок.

Базові вправи самі по собі допомагають набрати м’язову масу і розвинути м’язову силу, а в поєднанні з ізольованими вправами вони дають можливість спалити підшкірний жир і додати м’язам гарну форму.

Регулярне виконання вправ для м’язів вимагає серйозного підходу, оскільки є своєрідним стресом для організму. На початковому етапі час тренувань і кількість повторів одного і того ж вправи повинні бути мінімальними, а в подальшому інтенсивність навантажень збільшується. Краще, якщо за цим процесом стежитиме професійний фітнес-інструктор.

Світлана Усанкова

Похожие темы