Вправи для мозку нейробіка як засіб проти старіння

03 Июл, 2014

Вправи для мозку нейробіка як засіб проти старіння
  • Вправи для мозку — нейробіка як засіб проти старіння

  • Ігри для розуму

Мабуть, сама дивовижна здатність людського мозку — здатність до постійного самооновлення. За даними ряду наукових досліджень, навіть у літньому віці клітини мозку продовжують продукувати нові нейрони. Розумові здібності можуть погіршитися через хворобу, пов’язаних зі старістю порушень пам’яті і моторики, а також через нестачу розумової активності.

Тільки стимуляція розумової діяльності може вберегти мозок від руйнування. Іншими словами, мозок, як і м’язи, потребує постійних вправах і тренуваннях. Дуже ефективні різні вправи для дорослих і для дітей, для правого і для лівого півкуль, різні ігри і завдання для розуму.

Вправи для мозку

Життя маленької дитини сповнена дивовижних відкриттів, захоплень і труднощів. Його мозку доводиться переробляти постійно надходить нову інформацію. Так, набуваючи нові навички, дитина розвиває і збільшує свій мозок.

Існує проста вправа для зміцнення існуючих нейронних зв’язків у мозку і стимуляції утворення нових. Спробуйте взяти комп’ютерну мишку в неробочу руку і так попрацювати. Незграбність і неточність рухів — показник того, що мозок працює, навчається новому навику.

Нейробіка — це унікальний комплекс вправ для мозку, що використовує всі почуття незвичним чином. Така гімнастика направлена ​​на стимуляцію роботи мозку, зміцнення, збереження і поліпшення росту клітин.

Творець нейробікі, професор нейробіології з Університету Дьюка Лоуренс Катц, стверджував, що нею можна займатися в будь-який час і в будь-якому місці, тому що вправи прості, захоплюючі й оригінальні. Їх користь величезна: в результаті рідко і зовсім не використовуються нервові шляхи і вузли починають працювати, що підвищує активність мозку і покращує розумові здібності.

Вправи нейробікі

Прокинувшись вранці і одягнувшись, вмийтеся з закритими очима. Або навпаки — за сніданком спробуйте спілкуватися з домашніми не вдаючись до допомоги мови.

Змініть звичний порядок. Для підвищення мозкової активності дуже корисно час від часу змінювати звичний маршрут на роботу, тримати столовий прилад неробочий рукою, купувати продукти не там, де зазвичай, послухати музику, понюхати квіти, підставити долоні дощовим краплям, поспостерігати за хмарами або виліпити що-небудь з глини .

Подорожувати також корисно для стимуляції роботи мозку. Саме кочовий спосіб життя дозволив стародавнім людям здійснити величезний стрибок у розвитку знарядь праці і навичок. Цей фактор вплинув і на їх харчування: воно було досить різноманітним, що також активізує розумові здібності. Когнітивний психолог з Великобританії виявив, що літні люди, що грають в лотерею, надовго зберігали хорошу пам’ять і зорово-моторну координацію. Навіть така невелика навантаження допоможе людям різного віку поліпшити увагу і здатність концентруватися.

Зарядка для мозку

Тренувати необхідно не тільки м’язи, а й мозок. Будь-яка людина може підібрати собі комплекс вправ для підтримки тонусу своїх розумових здібностей.

Пам’ять дуже важлива для виконання будь-якого виду розумової роботи, включаючи міркування і обчислення. Існує кілька видів пам’яті, всіх їх необхідно тренувати. Прослуховування музики — це не просто приємне заняття, адже запам’ятовування слів пісень підвищує рівень ацетилхоліну, який відіграє вкрай важливу роль у підтримці роботи мозку. Навіть невелике ускладнення звичних завдань, наприклад, прийняття душу або одягання в повній темряві, розчісування волосся неробочий рукою, стимулює різні ділянки головного мозку і включає нові зв’язки між ними.

Увага дозволяє людині концентруватися на роботі, незважаючи на шум та інші відволікаючі фактори. Поліпшити увагу просто — достатньо трохи змінити звичні речі, наприклад, інакше розставити предмети на робочому столі. Старіючи, людина стає менш здатним до концентрації уваги, легше відволікається від справи і менш ефективно виконує кілька справ одночасно. Зупинити спад мозкової активності в такому випадку можна, наприклад, слухаючи радіо під час пробіжки або роблячи обчислення в розумі за кермом автомобіля.
Розвиток мови впливає на нашу здатність впізнавати, запам’ятовувати й розуміти слова. Швидкість мови, правильне вживання лексики, знання граматики — показники гармонійного розумового розвитку. Для того щоб розширити словниковий запас, необхідна регулярна практика, яка полягає в запам’ятовуванні нових слів і повторенні вже відомих. З цією метою можна спробувати, наприклад, почати читати статті про бізнес, якщо до цього ви переглядали тільки спортивну колонку.

Орієнтація у просторі. Для переміщення в просторі людині необхідно вміння аналізувати зорову інформацію. Для поліпшення просторової орієнтації можна виконувати нескладну вправу: вибрати п’ять предметів, розташованих в одній кімнаті і запам’ятати їх точне місцезнаходження. Через дві години спробувати знову згадати, що це за речі і де вони розташовані. Завдання такого типу не тільки покращують пам’ять, а й вчать мозок концентруватися на навколишньому середовищі.

Логіку і міркування людина, сам того не помічаючи, використовує щодня. Навіть комп’ютерна гра вимагає вироблення певної стратегії, адже щоб досягти позитивного результату, необхідно зробити певні кроки, задумані розробниками гри. Також корисно вирішувати логічні задачки.

Похожие темы