Вправи для рук які з них ефективні?

Вправи для рук які з них ефективні?

04 Апр, 2014

Вправи для рук які з них ефективні?

Вправи для рук можуть допомогти запобігти різні захворювання, і просто підтримувати самопочуття в нормі, однак лише за умови, що ви будете виконувати їх регулярно. Як при виконанні будь-яких інших вправ, роблячи вправи для рук, необхідно прислухатися до свого організму (не робити нічого, що вашому тілу явно не подобатися), тримати спину і шию прямими і розслабленими, а також дихати рівно і глибоко.

Розтяжка для рук і пальців

При щоденному виконанні цієї вправи протягом декількох місяців руки стануть помітно більш гнучкими.

 • Витягніть руку прямо перед собою. Лівою рукою по одному зволікайте назад пальці правої руки.
 • Тепер потягніть назад всі пальці правої руки одночасно. Це допомагає розтягнути одночасно кисть і пальці. Повторіть кілька разів.
 • Лівою рукою відтягніть великий палець правої руки назад, потім відведіть його вперед, твердо і акуратно, так, щоб ви відчували приємне напруження, але не біль.
 • Витягніть руки вгору, прикладіть долоні один до одного, пальцями вгору, як під час молитви. Якомога міцніше притисніть один до одного долоні і пальці, і, не послаблюючи тиску, опускайте руки вниз, поки долоні не опиняться прямо перед грудьми.
 • Продовжуйте опускати руки ще нижче, відчуваючи напругу в пальцях, кистях і передпліччях. Досягнувши точки максимального напруження, утримуйте положення протягом декількох секунд, а потім повторіть вправу.

Розслаблені кулаки

Витягніть руки вгору, розчепірте пальці. Зігніть пальці так, щоб вийшли кулаки; великі пальці повинні лежати зверху. Чи не стискайте кулаки, просто тримайте пальці зігнутими протягом декількох секунд. Потім витягніть і розчепірте пальці, і через кілька секунд знову зігніть їх в кулаки. Повторіть вправу 5-10 разів.

Обертання великими пальцями

Вихідна позиція для обох рук — положення «палець вгору». Повільно обертайте великими пальцями, змінюючи напрямок кожні кілька секунд.

Дотик пальців

Початкове положення — долоні вгору, пальці злегка розведені в сторони один від одного. Торкніться великим пальцем лівої руки кінчика мізинця тієї ж руки; те ж саме вправу виконайте правою рукою. Поверніться у вихідне положення. Продовжуйте стосуватися великими пальцями по черзі всіх пальців рук. Повторіть вправу 2-3 рази.

Обертання пензлем

Покладіть руки на підлокітники крісла так, щоб передпліччя і кісти лежали на підлокітниках, а пальці вільно звисали вниз. Відведіть кисті рук якомога далі назад, потім знову покладіть їх на підлокітники. Повторіть вправу 5-10 разів. Потім злегка підніміть руки, так, щоб лікті і раніше лежали на підлокітниках, і почніть обертати кистями рук. Виконуйте обертання повільно, зупиняючись на кілька секунд, досягнувши максимальної напруги.

Вправа для кистей і пальців

Зігніть лікті і розведіть їх в сторони. Зробіть вдих, і міцно стисніть руки в кулак, так, щоб великий палець залишився всередині кулака. Видихніть і розкрийте кулаки. Вдихніть і знову стисніть руки в кулаки, на цей раз залишивши великі пальці зовні. Знову видихніть, одночасно розкриваючи кулаки. Повторіть вправу 8-10 разів.

Вправи для рук при ревматоїдному артриті

При цьому захворюванні рухливість суглобів значно знижується, і рухатися стає важко, однак дуже важливо регулярно опрацьовувати суглоби, інакше їх функціональність буде знижуватися, і досить швидко. Оскільки ревматоїдний артрит часто в першу чергу вражає руки, з них і потрібно починати. Наступні вправи допоможуть підтримати на стабільному рівні, або навіть поліпшити рухливість суглобів рук.

 • Підніміть руки вгору, так, щоб всі пальці рук теж дивилися вгору. Це положення може бути нейтральною стартовою позицією для наступних вправ. Тримайте руки витягнутими вгору протягом 5-10 секунд.
 • Витягніть руки прямо перед собою, так, щоб передпліччя, кісти і пальці утворювали одну лінію. Тепер зігніть основні суглоби пальців (ті, якими вони кріпляться до кистей), тримаючи решта суглоби прямими. Утримуйте таке положення 5-10 секунд; виконуйте вправу двічі на день.
 • Тримаючи пензель і основні суглоби пальців прямими, згинайте другий і третій суглоби вказівного пальця лівої руки. Утримуйте їх зігнутими протягом 10 секунд. Повторіть вправу для кожного пальця.
 • Правою рукою згинайте по черзі всі суглоби пальців лівої руки — основою, середній і останній. Виконуйте вправу для всіх пальців двічі на день.
 • Витягніть руки вгору і зігніть пальці так, щоб вони торкнулися долоні. Чи не стискайте руку в кулак, просто торкайтесь долоні подушечками пальців. Утримуйте руку в такому положенні, як мінімум, 5 секунд. Повторюйте вправу не менше двох разів на день.
 • Складіть великий і вказівний пальці разом так, щоб вони утворили букву «О». Інші пальці в цей час повинні бути випрямлені і направлені вгору. Утримуйте таке положення протягом 5-20 секунд. Повторюйте вправу 2-10 разів двічі на день.
 • Витягніть руки вгору, і розчепірте пальці якомога сильніше. Утримуйте руки в такому положенні 5 секунд. Повторюйте вправу не менше двох разів на день.

Якщо під час виконання вправ ви відчуєте біль, припиніть вправлятися, або перейдіть до інших вправ. Не потрібно виконувати вправи, перемагаючи біль — це може лише погіршити стан здоров’я.

Похожие темы