Вправи для зміцнення м’язів — сувора необхідність нашого часу

06 Май, 2014

Вправи для зміцнення м'язів - сувора необхідність нашого часу

Вправи для зміцнення м’язів можуть виконуватися з різними цілями: одні хочуть розвинути фізичну силу, інші — витривалість, треті — домогтися краси фігури. Тим часом, виконання фізичних вправ

Фізичні вправи — запорука здоров’я і молодості шкіри, як правило, сприяє розвитку всіх цих якостей одночасно. Сьогодні такі вправи стають просто обов’язковими для кожного з нас, враховуючи тривале зростання захворювань, пов’язаних з малорухливим способом життя. На жаль, багатьох відлякує необхідність відвідування тренажерного залу, але ж ніщо не заважає працювати над собою і в домашніх умовах. Розглянемо деякі вправи, які можна виконувати самим, заощаджуючи свій час і кошти.

Розминка

Перш за все, необхідно гарненько розім’ятися. Нерозігріті м’язи — це першопричина різних спортивних травм, пов’язаних з пошкодженням суглобового або зв’язкового апарату. Для розминки немає необхідності використовувати які-небудь обтяження, головне — досить енергійні рухи, «розганяють» кров по м’язах. До речі, при розминці обов’язково слід звернути увагу на вправи для гнучкості, оскільки підвищення м’язового тонусу в деякій мірі знижує еластичність м’язів. Щоб цього не допустити, проведіть кілька вправ на розтяжку

Розтяжки: все про проблему і її вирішенні

(Знову ж, після «розігріву»), причому мова йде не тільки про шпагаті, а й про глибокі нахилах корпусу вперед-назад і в сторони, зчеплення рук в «замок» за спиною і так далі. До речі, вправи на розтяжку деякі професіонали рекомендують проводити вже після основної тренування, коли мускулатура підготовлена ​​до цього найоптимальнішим чином. Загальна тривалість розминки повинна бути не менше п’яти хвилин (або десяти з урахуванням розтяжки).

Основні вправи

Розім’ялися, приступаємо до основних вправ. Тут відразу ж необхідно звернути увагу на те, що загальна кількість тренувань не повинно бути більш частим, ніж три рази на тиждень. При цьому в процесі кожного тренування слід опрацювати лише кілька груп м’язів. Спроба активно «прокачати» всі м’язи з часом призведе до значного фізичного перевтоми, або недостатнього ефекту від вправ, оскільки повноцінно опрацювати всю мускулатуру за сорок — сорок п’ять хвилин (саме стільки часу рекомендується присвячувати кожному тренуванні) все одно не вдасться. Тому можна вчинити так: у понеділок активно працюємо з біцепсами і пресом, у середу — з трицепсами і спиною, у п’ятницю — з грудьми і ногами. М’язи можна і потрібно навантажувати і не по «розкладом», однак такі вправи швидше повинні носити лише допоміжний характер (щоб м’язи «не забували» навантаження), але основний упор все ж повинен проводитися на зазначені м’язові групи.

Розглядати конкретні вправи для тієї чи іншої області тіла ми не будемо: їх в достатній кількості можна знайти в присвячених цій темі друкованих виданнях та на сайтах з бодібілдингу

Бодібілдинг: в любові до свого тіла зізнаюся …

. У той же час цікаво відзначити, що для розвитку м’язів зовсім не обов’язково використовувати обтяження. Деякі з вправ без «вантажу» вам добре відомі: підняття корпусу або ніг з положення лежачи на спині (для розвитку відповідно верхніх або нижніх пучків черевних м’язів) або присідання на одній нозі. До цього можна додати віджимання від підлоги для зміцнення грудних м’язів (причому чим вище підставка для ніг, тим більше навантаження), підведення корпусу з положення лежачи на животі («змійка») для розвитку спини і сідниць, віджимання на руках з піднятими догори ногами, спираються на вертикальну поверхню для зміцнення трицепсів (дівчата повинні врахувати, що це дуже важке вправу), згинання однієї руки в лікті при одночасному опорі іншої руки (для біцепсів) і ту ж вправу, але у зворотному напрямку (для трицепсів).

Вправи для ніг

Що стосується ніг, то хорошим тренуванням для них є звичайна ходьба. Деякі жінки побоюються, що посилена і тривала ходьба може призвести до потовщення стегон. Це не так. Тим більше ходьба не тільки спалює зайвий жир і зміцнює м’язи ніг, але і допомагає уникнути багатьох серйозних захворювань, таких як інфаркт, інсульт і злоякісні пухлини.

Ефективними помічниками для дівчат у зміцненні мускулатури традиційно є обертання обручем, стрибки на скакалці, аеробіка, а також вправи з великим м’ячем. Як бачимо, методів для зміцнення м’язів безліч, можна вибирати будь-який їхній них. Головне, почавши тренувальний процес, не слід його кидати на півдорозі. Навіть тоді, коли стануть помітні перші результати.

Жигулі Андрій

Похожие темы