Вправи Кегеля чому лікарі сумніваються в їх ефективності?

08 Янв, 2014

Вправи Кегеля чому лікарі сумніваються в їх ефективності?

Арнольд Кегель, американський гінеколог, в середині минулого століття розробив ряд ефективних вправ, призначених для тренування м’язів промежини. За допомогою його комплексу будь-яка жінка могла легко впоратися з неприємним недугою — нетриманням сечі. Пізніше було встановлено, що ці вправи підходять для лікування чоловічих проблем — простатиту і імпотенції, вони розвивають і регулюють статеву функцію і сприяють звуженню піхви після пологів у жінок.

Відкриття Кегеля

Арнольд Кегель (1894-1981) був професором гінекології при медичній кафедрі в університеті Південної Каліфорнії. Спостерігаючи за перебігом хвороб своїх пацієнток після пологів, учений-медик розробив вправи, що сприяють немедикаментозного лікування нетримання сечі. В основі комплексу лежав принцип розвитку і тренування м’язів промежини, які розташовані між лобком і куприком.

Побічний ефект вправ Кегеля несподівано позначився і на підвищенні тонусу статевої функції як у жінок, так і у чоловіків. Жіночі та чоловічі вправи дещо відрізняються, проте і в одному, і в іншому комплексі основні складові однакові і прості: стиснення, скорочення і виштовхування. Найскладніше на початку занять — виявлення того комплексу м’язів, які необхідно тренувати, оскільки в звичайному житті вони практично не задіяні.

Сьогодні за допомогою комплексу вправ Кегеля швидко і комфортно виліковуються такі неприємні, інтимні недуги, як нетримання сечі і калу, геморой, простатит, регулюються сексуальні функції. Нетреновані м’язи малого тазу і промежини у чоловіків і жінок позначаються на відсутності оргазму, проявляються застійними явищами і запаленнями. Після вправ Кегеля м’язам піхви повертається пружність, захоплення пеніса партнера під час статевого акту стає більш глибоким і сильним, що особливо важливо при слабкій ерекції чоловіки.

Це цікаво

Урологи і гінекологи, представники офіційної медицини, скептично ставляться до комплексу вправ Кегеля, оскільки впевнені, що рано чи пізно будь страждає звернеться за операційною або медикаментозної допомогою. Пояснюється таке ставлення медиків тим, що рідкісний пацієнт стане регулярно займатися по системі доктора Кегеля. Проте лише систематичні вправи можуть повернути здоров’я і вилікувати від нетримання сечі і калу.

Вправи Кегеля для тренування м’язів промежини

М’язи промежини виявити можна під час сечовипускання: досить зусиллям волі зупинити струмінь сечі, не рухаючи ногами — всі м’язи, які будуть задіяні в цьому процесі, і є шукані. Вправи необхідно починати з введення в промежину двох чистих і змазаних лубрикантом або аптечним вазеліном пальців для контролю процесу зарядки.

Спочатку м’язи повільно стискаються, як при пробному вправі при зупинці сечовипускання, на рахунок три-п’ять, так само повільно розслабляються. Потім ритм сжатій-розслаблень необхідно прискорити, довести до скорочень, пульсацій. І сама остання частина вправ — виштовхування. Для цього потрібно напружитися, з потугою, немов при пологах або при скрутному стільці, але дещо слабше, м’язи при цьому направляються вниз.

Комплекс вправ необхідно починати з десяти сжатій, десяти скорочень і десяти виштовхувань, щодня додавати по одному додатковому. Якщо м’язи швидко втомлюються, потрібно дати їм перепочинок. Перевагою комплексу Кегеля є його універсальність і можливість тренування на роботі, в транспорті, в чергах. Проведений з користю час поверне пружність м’язам, свіжість відносинам і позбавить від багатьох делікатних проблем.

Жанна Пятірікова

Похожие темы