Вправи на фітбол м’яч здоров’я

21 Май, 2014

Вправи на фітбол м'яч здоров'я

Божевільний ритм сучасного життя створює для більшості жителів мегаполісів дефіцит руху. Повсюдне поширення особистих автомобілів і сидяча робота народжують гіподинамію, порушення постави й ранні захворювання хребта. Провідні фітнес-фахівці рекомендують для профілактики остеохандрозу, вегето-судинних порушень, зміцнення серця і м’язового каркаса проводити кілька різних тренувань на тиждень. Урізноманітнити заняття допоможуть різні спортивні снаряди, наприклад: арка для прогинів, степ-платформа, балансувальна дошка, медбол і, звичайно, фітбол.

Вибір фітболу

На перший погляд здається, що вибір фітболу справа проста: сподобалася забарвлення — купив, але це тільки на перший погляд. Важливий параметр гімнастичного ортопедичного м’яча для занять — це міцність на розрив. Перед покупкою обов’язково потрібно перевірити вагу, який витримує фітбол. Хороший екземпляр повинен тримати не менше двохсот кілограм, а краще все триста.

Діаметр фітболу повинен відповідати вашому зростанню. Для жінок зростом від ста п’ятдесяти двох сантиметрів до ста шістдесяти п’яти потрібний діаметр фітболу дорівнює п’ятдесяти п’яти сантиметрам. Якщо ж зростання знаходиться в межах від ста шістдесяти п’яти до ста вісімдесяти п’яти сантиметрів, то рекомендується фітбол діаметром шістдесят п’ять сантиметрів. Для власниць високого зросту (від ста вісімдесяти п’яти до двохсот сантиметрів) показаний фітбол діаметром сімдесят п’ять сантиметрів. Також гума повинна мати високу стійкість до проколів. Виробники високоякісних виробів обов’язково вказують в інструкції, що м’яч виконаний з міцної гуми і захищений від проколів (burst resistant quality). Тепер можна звернути увагу на забарвлення, і якщо вона здасться привабливою, оформити покупку.

Маленькі хитрощі

Щоб заняття з фітболом були ефективними, він повинен бути добре накачаний, на щільному м’ячі важко утримати рівновагу, тоді як виконуючи вправи на м’якому робота м’язів мінімальна.

 • Всі тренування з використанням фітболу потрібно проводити виключно на твердому гладенькій підлозі.
 • Спортивний одяг повинна бути максимально облягає, наприклад, для нижньої частини тіла підійдуть лосини

  Лосини — це не модно?

  .

 • Спортивне взуття повинна відповідати розміру ноги і мати підошву стійку до ковзання. Це запобіжить порушення техніки вправ і можливі травми.
 • Правильна посадка забезпечує кут дев’яносто градусів в наступних точках тіла: між корпусом і стегном, між стегном і гомілкою, між гомілкою і стопою.
 • Спина повинна бути випрямлена, живіт підтягнутий, прес напружений (якщо інше не передбачають особливості виконання конкретної вправи).
 • Тіло повинне бути розташоване симетрично, а стопи — паралельні (знову ж таки, якщо інше не передбачає конкретну вправу).
 • Для занять підійде помірно ритмічна музика, приємна слуху.
 • Для самостійних тренувань бажано придбати відеокурс з наочною демонстрацією та докладним описом всіх технічних подробиць.
Вправи на фітбол м'яч здоров'я

Переваги тренувань з фітболом

Фітбол — унікальний снаряд, що допомагає розвантажити будь-які суглоби і хребет. Тренування з використанням фітболу практично єдина можливість отримати реальне навантаження для жінок з ожирінням

Ожиріння: хвороба благополуччя ?, варикозним розширенням вен, нестабільністю хребців, грижею хребта і багатьма іншими захворюваннями.

Вправи, проведені на такому м’ячі в позі сидячи, тонізують органи малого тазу і позитивно впливають на м’язи тазового дна.

Вправи, що виконуються лежачи на фітбол прекрасно розвивають м’язи спини, не створюючи зайвого навантаження на хребет.

Погойдування вперед-назад лежачи на фітбол допомагає «розвантажити» спину і зняти зайву напругу.

А веселі стрибки, сидячи верхи на м’ячі, піднімають настрій, розвивають вестибулярний апарат і дарують безодню позитивних емоцій.

Олена Сибилева

Похожие темы