Вправи на турніку чи корисні вони для жінок?

05 Май, 2014

Вправи на турніку чи корисні вони для жінок?

Вуличні турніки жваво розбурхують дитячі спогади про шкільні уроки фізкультури, підтягуваннях на оцінку, підйомах з переворотами і багато іншого. Однак набагато частіше такі спогади при погляді на турнік прокидаються у чоловіків. І це цілком природно, адже жінкам набагато рідше доводилося «підкорювати» цей гімнастичний тренажер. Принаймні, якщо таке й траплялося, то зовсім не для демонстрації своєї фізичної сили та витривалості.

Премущества вправ на турніку

Однак вважати турнік суто «чоловічим» спортивним снарядом було б в корені невірно. Так, дійсно, основне призначення турніка полягає в нарощуванні м’язів і збільшення фізичної сили, але хіба для краси жіночої фігури не потрібні міцні м’язи і пружне тіло? Тим більше, якщо врахувати, що за допомогою перекладини можна значно поліпшити такі групи м’язів, які відіграють далеко не останню роль у створенні образу жіночої краси і привабливості.

Так, саме звичайне підтягування розвиває великі і малі грудні м’язи, формуючи базу для красивих грудей. При цьому немає необхідності піддавати себе непомірним фізичним навантаженням: досить розташувати перекладину на такому рівні, щоб руки починали згинатися в ліктях ще до того, як ноги відірвуться від підлоги (або від землі). Фітнес-інструктори вважають, що якщо турнік знаходиться на рівні голови, то цього вже цілком вистачить для того, щоб забезпечити розвиток грудних м’язів.

Вправу можна починати з трьох підходів по шість разів. Ширина хвата — на рівні плечей. Якщо буде занадто важко, спробуйте взятися за перекладину зворотнім хватом, тобто коли ладонная поверхню кисті повернена до вас. При виконанні вправ важливо на дві — три секунди затриматися в положенні з максимально зігнутими руками. Не впадайте у відчай, якщо в перший час ви не зможете навіть відірватися від землі: продовжуйте докладати необхідних зусиль, і через деякий час у вас все вийде.

Ще одне важливе для жінок вправа на турніку — це зміцнення м’язів черевного преса. Статистика показує, що м’язи преса у сучасних жінок в середньому розвинуті не гірше, ніж у чоловіків. Цілком можливо, це тому, що сучасні жінки відрізняються високою освіченістю і чудово розуміють роль черевних м’язів для майбутніх пологів. До того ж, плоский живіт

Плоский живіт: позбавляємося від недосконалостей

з добре окресленими кубиками однаковою мірою прикрашає як чоловіків, так і жінок. Як би там не було, жінки і дівчата можуть використовувати для цієї мети не тільки похилі дошки, але і турніки.

Як займатися?

Суть вправи для преса

Вправи для пресу: шлях до красивої фігури

полягає в підйомі прямих ніг прямо перед собою: чим більше підйомів, тим краще. Якщо така вправа для вас в новинку, починати потрібно з трьох підходів по вісім разів. Крім динамічних вправ розвитку черевного преса відмінно сприяє статичне утримання ніг під прямим кутом (таку вправу більше відоме під назвою «куточок»). Дуже хороша вправа для м’язів спини, сідниць і задньої поверхні стегон — це вис з подальшим прогином в спині. А ось згинанням прямих ніг у різні боки, настільки популярним серед чоловіків, жінкам захоплюватися не слід: є ризик втратити талію.

Корисно повисіти на турніку протягом декількох хвилин (повірте, це теж дуже непросто). Завдяки такому вправі розтягуються перенапряжённие м’язи і зв’язки. Крім того, простий вис самим позитивним чином позначається на стані хребта. Не секрет, що зростання людини вранці на кілька сантиметрів перевищує «вечірній» зростання, що пов’язано зі значним навантаженням на хребетний стовп і здавленням міжхребцевих дисків (фіброзно-хрящових утворень, розташованих між окремими хребцями). Трохи повисівши на турніку, ви надаєте величезну «послугу» своїм міжхребцевих дисків, а заодно і самій собі, оскільки така вправа — відмінна профілактика остеохондрозу і багатьох інших захворювань хребта.

Перед заняттями на турніку обов’язково гарненько розігрійте свої м’язи активними махами, нахилами, прогинами тулуба і так далі. Такі ж рухи можна виконати і після вправ. Це позбавить вас від мікротравм і наступних м’язових болів.

Таким чином, турнік — це універсальний і зовсім нескладний у застосуванні спортивний тренажер для всіх необхідних груп м’язів, який, до того ж, легко розмістити прямо в своїй квартирі.

Жигулі Андрій

Похожие темы