Вправи зі скакалкою швидкий і ефективний шлях до стрункості

03 Фев, 2014

Вправи зі скакалкою швидкий і ефективний шлях до стрункості

Що тільки не придумують люди, які прагнуть до ідеальної фігури! Хтось вважає панацеєю модні дієти, комусь здається, що з придбанням громіздкого тренажера зникнуть і зайві кілограми, а хтось насилу викроює час на тренування у фітнес-клубі. І мало хто згадує про один з найбільш ефективних і доступних тренажерів, гідності якого давно оцінили професійні боксери, борці, баскетболісти і ковзанярі.

Англійське слово «сукупного» мало відомо в Росії, а тим часом національні асоціації сукупного існують у тридцяти країнах. Їх активісти давно борються за те, щоб сукупного визнали олімпійським видом спорту. А приєднатися до любителів сукупного дуже просто — достатньо придбати звичайну і всім добре знайому з дитинства скакалку.

Переваги тренувань зі скакалкою

Скакалка — дивовижний тренажер: легкий, компактний і придатний для занять всією сім’єю, в будь-яку погоду і в будь-якому місці. Всього 10 хвилин тренувань зі скакалкою в помірному темпі спалюють 70 кілокалорій, при енергійної тренуванні кількість зниклих кілокалорій збільшується до 110. Тридцятихвилинні щоденні тренування здатні створити з фігурою справжні дива. Але заняття з скакалкою не тільки ефективно спалюють жир, вони сприяють поліпшенню координації рухів, розвивають гнучкість і підвищують тонус м’язів. Крім того, скакалка — відмінний засіб для боротьби з целюлітом

Целюліт — хвороба чи неминучість ?, варикозом і остеопорозом. Фахівці визнають, що тренування зі скакалкою діють на серцево-судинну систему краще будь-якого кардиотренажера. А на думку психотерапевтів, стрибки зі скакалкою викликають потужний приплив енергії і покращують настрій, тому цілком можуть замінити антидепресанти.

Підготовка до занять зі скакалкою

Для тренування не потрібно багато місця — досить вільної площі не менше 1 метра на 2 метри, і не менше 30 сантиметрів вільного простору над головою. В якості поверхні для стрибання в приміщенні вибирають стать, покритий лінолеумом, ковроліном або деревиною, але краще постелити спеціальний прогумований килимок для спортивних занять. Звичайні килими і трав’яні газони ускладнюють обертання скакалки. Також не слід проводити тренування на кахельній або бетонній підлозі і на асфальтованих майданчиках: ці види покриттів не гасять великі ударні навантаження і підвищують травмоопасность.

Для занять зі скакалкою необхідно правильно підібрати взуття. Щоб убезпечити зв’язки і суглоби ніг від травм і розтягувань, перевагу слід віддати легким кроссовкам з супинаторами, надійно фіксує щиколотки і стопи. Босоніжки, сандалі, розтоптані туфлі для виконання вправ зі скакалкою не годяться.

Вправи зі скакалкою швидкий і ефективний шлях до стрункості

Як підібрати скакалку

Зрозуміло, що ефективність тренувань абсолютно не залежить від того, яку скакалку для них застосовувати — звичайну — мотузяну, шкіряну або гумову, або сучасний тренажер для сукупного з вбудованим в ручку лічильником стрибків і калорій. Важливо лише, щоб довжина скакалки відповідала зростанню. При зростанні від 152 до 167 сантиметрів слід вибирати скакалку довжиною 2,5 метра. Якщо ваш зріст від 167 до 183 сантиметрів, то довжина скакалки повинна становити 2,8 м. Скакалки довжиною 3,1 м підходять для тих, чий зріст перевищує 183 см. Втім, довжина більшості скакалок регулюється. Визначити відповідну вам довжину скакалки просто: достатньо встати на її середину, тримаючи в руках ручки, — якщо вони дістають до пахв, то розмір скакалки підібраний правильно.

Як правильно тренуватися

Розминка — необхідна умова для початку вправ зі скакалкою. Розігріти м’язи і підготувати зв’язки до стрибків допоможуть вправи на розтяжку і біг на місці з високим підйомом стегна. Після трихвилинної розминки можна переходити до стрибків. Якщо останній раз ви тримали скакалку в руках у далекому дитинстві, то згадувати руху краще перед дзеркалом. Не слід підстрибувати високо, досить відривати ноги від землі всього на 2 см. Приземлятися потрібно на носок

Шкарпетки: слідами грецьких красунь, не торкаючись п’ятами статі. Обертання скакалки здійснюється тільки за допомогою кистей рук, верхня частина тіла при цьому залишається нерухомою. Руки повинні бути максимально наближені до корпусу. Важливо контролювати свою поставу і стежити за диханням.

На перших порах вправи зі скакалкою виконуються в повільному темпі. Як правило, починають тренування з інтенсивних стрибків протягом 30 секунд з наступним тридцятисекундні перервою. Поступово тривалість стрибків збільшують до 10-15 хвилин без зупинок.

Вправи зі скакалкою відносяться до високоинтенсивному типом тренування. Щоб заняття були ефективними, але не завдавали шкоди здоров’ю, важливо визначити максимальні допустимі значення пульсу. Для цього від 220 слід відняти вік. 70-85% від отриманого числа складуть робочі значення пульсу. Наприклад, у віці 40 років максимальна частота пульсу повинна становити 126-153 удари на хвилину.

Кому протипоказані вправи зі скакалкою

Тренування зі скакалкою не підходять для людей із захворюваннями суглобів та хребта. Проконсультуватися з лікарем і отримати рекомендації по оптимальному варіанту занять зі скакалкою слід тим, хто має надлишкову вагу, схильність до підвищення артеріального тиску

Артеріальний тиск — яке можна вважати нормальним?

і захворювання серцево-судинної системи.

Похожие темы