Вумбілдінг вправи чи можна ними займатися самостійно?

Вумбілдінг вправи чи можна ними займатися самостійно?

01 Апр, 2014

Вумбілдінг вправи чи можна ними займатися самостійно?
  • Вумбілдінг вправи — чи можна ними займатися самостійно?

  • Методика виконання

Вумбілдінг — це тренування інтимних м’язів тіла, причому під інтимними м’язами розуміють не тільки вагінальні м’язи, але і всі м’язи тазового дна, а також поєднані м’язи, які беруть участь в сексі і здоров’я жінки.

М’язи тазового дна

М’язи тазового дна — свого роду основа для центру тіла. Вони допомагають стабілізувати таз, підтримують органи черевної порожнини, зокрема, сечовий міхур і матку у жінок. М’язи тазового дна, а також глибокі м’язи спини і живота, формують групу м’язів, які ми можемо розвивати за допомогою певних вправ, наприклад, на заняттях йогою та пілатес.

М’язи тазового дна можна представити як систему взаємопов’язаних м’язів, сухожиль і зв’язок, які формують свого роду підтримуючу сітку в підставі таза. Одна з цих м’язів, pubococcygeus, також відома як РСЕ-м’яз, розташована в підставі таза і проходить навколо отвору уретри, піхви і ануса. Коли м’язи тазового дна, а саме РСЕ-м’яз, ослаблені або пошкоджені, нормальне функціонування цих отворів може бути порушено.

Відомо, що з цілого ряду причин, у переважної більшості жінок, м’язи тазового дна ослаблені і не здатні повною мірою виконувати свої функції. До моменту статевого дозрівання інтимні м’язи більшості жінок не мають необхідного природного тонусу. Надалі це ослаблений стан погіршується розтягуваннями та пологами, абортами, фізіологічними віковими змінами, низькою сексуальною культурою.

Зі слабкістю м’язів тазового дна і сполучених м’язів пов’язана практично всі жіночі гінекологічні проблеми — стресове нетримання сечі, опущення матки, стінок піхви, безпліддя, запалення, пухлинні процеси (міома матки, ендометріоз

Ендометріоз: проблема століття

та інші).

Зі слабкістю м’язів тазового дна може бути пов’язано і безпліддя; крім того, недостатній тонус м’язів тазового дна і сполучених м’язів — джерело переважної більшості сексуальних проблем: від загальної незадоволеності інтимними стосунками до повної відсутності оргазму. Крім того, ослаблення м’язів тазового дна і розлади їх узгодженої взаємодії з м’язами живота і спини може призвести до структурних порушень, що викликають болі в черевній порожнині і спині, а також іншим неприємним явищам у всьому тілі.

Все це веде до втрати здоров’я, дисгармонії в сексуальному і соціального життя і руйнування сімей.

Крім тих факторів, які ми не в силах змінити (запізніле по відношенню до природним біологічним термінами сексуальний розвиток, наслідки абортів та важких пологів, погана екологія, погана спадковість, негативні життєві ситуації), є те, що підвладне нашій волі, — спосіб життя.

Отже, ви переконалися в тому, як важливо підтримувати і укрепялть тонус м’язів тазового дна. У цьому вам допоможе комплекс вправ Кегеля (по імені розробив їх лікаря), який зазвичай рекомендується для зміцнення м’язів тазового дна.

Навіщо потрібні вправи вумбілдингу

Багато факторів можуть послабити м’язи тазового дна, в тому числі вагітність, пологи, вік і зайву вагу. Як наслідок, органи малого тазу можуть опускатися в піхву; це явище відоме як опущення органів тазу. Опущення органів тазу може спричинити за собою різні ускладнення, від дискомфорту і тиску внизу живота до мимовільного сечовипускання. Однак опущення органів тазу можна запобігти за допомогою вправ вумбілдингу. Крім того, такі вправи важливі і з інших причин, в тому числі:

  • Для повноцінного сексуального життя
Вумбілдінг вправи чи можна ними займатися самостійно?

Саме від тонусу інтимних м’язів залежить наша здатність отримувати яскраві і багаторазові оргазми. Особливо це стосується головної сексуальної м’язи тазового дна — лонно-куприкової. Чим міцніше м’язи жінки стискають пеніс чоловіка, тим сильніше відчуття у обидвох партнерів. Причому важлива техніка не тільки стиснення, але і розслаблення. Тренування інтимних м’язів просто необхідна для тих, хто ще не відчував оргазм. По суті, оргазм являє собою тонічне імпульсивна скорочення м’язів тазового дна, тому підтримання гарної «внутрішньої форми» так важливо.

  • Для полегшення зачаття

Встановлено, що вміння керувати м’язами тазового дна може полегшити шлях сперматозоїдів до яйцеклітини і таким чином прискорити зачаття. Стиснення вагінальних м’язів і маткові скорочення направляють потік сперми в потрібному напрямку.

  • Для полегшення протікання вагітності і пологів

Живіт під час вагітності — нелегка ноша. Сила гравітації постійно тягне дитини вниз, і на м’язи геніталій лягає колосальне навантаження. Якщо вони підготовлені, витримувати тиск (та й народжувати) набагато легше. Однак м’язовий тонус не повинен виходити за межі допустимого, інакше жінка не зможе розслабитися під час сутичок і потуг, і пологи можуть закінчитися кесаревим розтином.

  • Для якнайшвидшого відновлення після пологів

Інтимні тренування — незамінна річ після народження дитини. По-перше, за дев’ять місяців вагітності та в процесі пологів м’язи геніталій сильно розслабляються, провисають і навіть рвуться. По-друге, за час вагітності піхву настільки розтягується, що пеніс іноді просто губиться в ньому.

  • Для запобігання деяких делікатних проблем

У другій половині життя багатьох жінок переслідують три неприємності: опущення матки, нетримання сечі і геморой. Добре розвинена інтимна мускулатура дозволяє їх уникнути.

Похожие темы