Заняття йогою чи корисні вони для здоров'я?

Заняття йогою чи корисні вони для здоров’я?

05 Июн, 2014

Заняття йогою чи корисні вони для здоров'я?

Навряд чи ми зможемо у своєму найближчому оточенні знайти людину, яка б не знала, що таке йога. Про йогу багато пишуть і багато розповідають. Про неї всі і все знають. Статичні пози, дихальні вправи і внутрішня медитація — ось три кити, на яких тримається йога. Це якщо говорити в загальному сенсі і зовсім коротко.

Йога сталася з Індії і до теперішнього часу дуже широко поширилася в усьому світі. Що ж таке йога? Це — релігія, головна складова частина індуїзму. І, як будь-яка релігія, вона постійно шукає для себе все нових і нових адептів. Для корінних індусів йога залишається частиною їхнього світогляду, природною і невід’ємною частиною. Для людей західного світу заняття йогою вже вимагає мотивації. Найбільш часто таким мотивом стає поліпшення власного здоров’я. Недарма в статтях про йогу величезне місце відводиться таким підрозділами, як йога при захворюваннях органів дихання, йога при захворюваннях серця

Як уникнути захворювань серця — покращуйте якість життя, кишечника і так далі. Мета таких статей цілком ясна і зрозуміла — стимуляція мотиву для занурення в комплекс. Здоров’я — найближче для людини. Хвора людина — це слабкий індивідуум, який є головним кандидатом в майбутні адепти.

Заняття йогою чи корисні вони для здоров'я?

Йога для початківців

Як приступити до вправ новачкові? Виявляється, ніяк. Адже одного бажання поправити своє здоров’я далеко не достатньо. Як свідчать послідовники йоги, вам обов’язково знадобиться спеціалізований центр і супровід досвідченого гуру.

В даний час ефективність вправ за системою йогів має величезну кількість прихильників і супротивників. Так, негативно відноситься частина населення впевнена, що йога — не більш, ніж вибивання грошей. Дійсно, багато центри оздоровлення за системою йогів мають зовсім немаленькі розцінки для нашого співвітчизника з середнім достатком. Один тільки ранковий або вечірній сеанс може становити до півтора тисяч рублів. Відповідно, тижневий курс оздоровлення ніколи не буде дешевше шести — семи тисяч. Якщо ж у людини має місце більш серйозна патологія: хронічний бронхіт

Хронічний бронхіт — якщо ви стали кашляти вранці, важковиліковною форма бронхіальної астми

Бронхіальна астма — коли не вистачає повітря, застарілий артроз суглобів та інше, то часу, а відповідно, і грошей може піти величезна кількість. Зрозуміло, здоров’я набагато важливіше, і воно не піддається ніякому грошовому еквіваленту, коли страждаєте ви самі або близькі вам люди. А те, що йога нерідко дає результати, згодні навіть опоненти цієї системи. Однак противники теорії йогів схильні вважати подібні випадки зцілення лише результатами самонавіювання. Кожен може з цим погодитися чи ні. Адже, по суті, володіння собою, своєю свідомістю, а через нього і своїм тілом — це один з напрямків вчення йоги. Якщо завдяки йозі людина досягає такої сили самонавіювання, яка здатна управляти його фізіологічними процесами на клітинному рівні, нормалізувалася біохімічні реакції в клітинах і, тим самим, відновлювати здоров’я, то чи можна сказати, що йога тут не причому? Питання непросте.

Заняття йогою чи корисні вони для здоров'я?

Йога не лікує?

Як би там не було, але навіть всемогутні гуру в багатьох випадках не здатні надати дієву допомогу хворій людині, пояснюючи це не недоліком системи, а низькою працездатністю пацієнта або неправильним виконанням вправ. Що ж, на тлі загальної дорожнечі подібних курсів відсутність гарантії результатів часто сприймається як щось не дуже оптимістично. То чи не краще скористатися більш традиційними для нас методами лікування. Тим більше, як стверджують самі послідовники гуру, всі «асани» і «прани» слід виконувати тільки в присутності досвідчених наставників. Але ж не будеш же при кожному нежиті бігти до наставника за консультацією? Крім того, все прийшло зі Сходу якось не дуже добре у нас приживається. Користується популярністю — можливо, але надає ефект — навряд чи. Аж надто різний у «західного» і «східного» народів ставлення до здоров’я. На сході культивується розвиток духу, на заході роблять упор на розвитку тіла. І цей факт визнається всіма прогресивними умами людства. Так може, для нас краще користуватися тим, що «ближче до тіла»? Багато хто так і роблять: загартовуються холодною водою, бігають по стадіонах, катаються на лижах, беруть банні процедури. І ніколи не хворіють!

Жигулі Андрій

Похожие темы