Тіні для повік як підкреслити красу очей

Тіні для повік як підкреслити красу очей

20 Июн, 2014

Тіні для повік як підкреслити красу очей
 • Тіні для повік: як підкреслити красу очей

 • Техніка застосування

Мабуть, всі жінки мріють мати очі, як у Клеопатри — темні, чуттєві і загадкові. А в чому секрет її чарівного погляду? В тінях для повік! Тіні для повік існували вже тисячоліття тому. В 10000 році да нашої ери єгиптяни ховали покійних, повіки яких були нафарбовані. Тіні для повік використовувалися протягом всієї людської історії з різними цілями; в більшості відомих культур вони значно більш широко використовувалися жінкам, ніж чоловіками. Не в останню чергу це пов’язано з тим простим обставиною, що відстань від брів

Брови — рама дзеркала душі

до вій у жінок, в середньому, більше, ніж у чоловіків. Ймовірно, це було відзначено людьми набагато раніше того часу, коли тіні для повік стали однією зі складових гендерних стереотипів.

Історія тіней для повік

 • Стародавній Єгипет. Єгиптяни здавна використовували різні речовини для фарбування волосся і шкіри. В якості тіней для повік і фарби для брів зазвичай застосовували деревне сурму, палений мигдаль, мідь, охру, золу, подрібнений малахіт. Іноді їх змішували з тваринними жирами, щоб полегшити нанесення фарби на шкіру. Такі тіні не тільки робили очі більш виразними, але і запобігали різні очні інфекції, які особливо поширені у вологому теплому кліматі.
 • Стародавня Греція. Історичні документи свідчать про те, що в стародавній Греції широко використовувалися тіні для повік синього і зеленого кольорів. Робили їх з лазуриту і малахіту. Ці тіні були популярні як усередині країни, так і за її межами. Греки експортували тіні в інші середземноморські регіони, разом з різними фарбами для волосся, пудрами для особи, і іншими косметичними засобами.
 • Стародавній Рим. Римляни отримали рецепти виготовлення тіней для повік від єгиптян і греків. У міру того, як імперія розросталася, в ній стали відомі тіні, якими користувалися жителями території сучасного Іраку. Спочатку римляни вважали за краще використовувати тіні виключно для краси; для їх виготовлення вони часом застосовували єгипетські масла, що призначалися для сакральних ритуалів. Однак з появою епідемій чуми стало прийнято, як і в Єгипті, фарбувати очі для захисту від темних сил.
 • Індія. Тут сурма широко застосовувалася для підфарбовування очей ще з Бронзового століття. Їй користувалися, щоб відганяти злих духів від немовлят і дорослих, а також, щоб захиститися від яскравого сонячного світла.
 • У Іберії сурму також використовували для краси і захисту від інфекцій. В Японії жінки вже багато століть тому підфарбовували очі за допомогою рисового борошна і подрібнених квіткових пелюсток.

Різновиди тіней для повік

 • Мерехтливі тіні

Такі тіні лягають на шкіру непрозорим шаром, і надають їй «морозне» мерехтіння з білими або сріблястими іскорками. Вони ідеально підходять жінкам з молодою шкірою, так як вони прекрасно підсвічують очі. Якщо у вас є помітні зморшки, мерехтливі тіні є не кращим вибором, так як вони підкреслюють недоліки шкіри.

 • Матові тіні

Щоб створити природний макіяж

Природний макіяж — стильна класика, краще всього вибирати матові тіні нейтральних відтінків. Темні матові тіні підходять для вечірнього макіяжу, їм варто надати більше виразності за допомогою блиску. Матові тіні відрізняються високим вмістом пігменту і при вмілому використанні можуть відмінно підкреслити очі; вони добре підходять як молодий, так і зрілої шкірі.

 • Атласні тіні

Для цих тіней характерно рівне сяйво — на відміну від блискучих іскор мерехтливих тіней. Їх можна з успіхом використовувати при будь-якій шкірі.

 • Шиммер

Строго кажучи, шиммер — це більше, ніж тіні. Це багатофункціональний косметичний засіб, якого може служити хайлайтер, люмінайзером, блиском для губ, і — тінями для повік. Шиммер дивовижно підсвічує очі і може бути використаний жінками будь-якого віку. Він не накопичується в зморшках та інших впадинку на шкірі за умови, що ви їм не зловживаєте.

 • Сухі тіні

Найпопулярніший різновид тіней для повік — сухі компактні тіні. Вони рівно лягають на шкіру, їх легко використовувати не тільки вдома, але і в «польових умовах» — наприклад, в машині, або прямо на робочому місці. Менш популярні розсипчасті тіні. Звичайно як таких тіней використовують різні розсипчасті хайлайтери, а також знамениті «метеорити», які можуть бути одночасно пудрою

Пудра: від первісних білил до бронзера, рум’янами, тінями, і ще багато чим.

 • Рідкі тіні

В силу своєї текстури рідкі тіні незручно носити, дуже важко змішувати з іншими тінями, а крім того, вони мають звичку збиратися в складках шкіри вже через пару годин після нанесення. Рідкі тіні можуть бути хороші, якщо ви використовуєте тільки один колір, або хочете просто додати очам більше сяйва. У цьому випадку можна просто нанести трохи світлих рідких тіней на верхню частину століття, і ще трохи — під вії. Однак використовувати рідкі тіні для повноцінного макіяжу очей не рекомендується — особливо якщо вам належить проходити з цим макіяжем цілий день.

Тіні для повік і колір очей

 • Блакитні очі можна підкреслити як контрастними тінями, так і тінями в тон райдужної оболонки. У першому випадку ідеальним варіантом будуть коричневий, коричнево-зелений, моховитий колір. Дуже цікавий контраст вийде при використанні рожевих або бузкових тіней. Нарешті, блакитні або сині тіні теж можуть підкреслити колір очей.
 • Карі очі добре виглядають з тінями практично будь-якого кольору. Найбільшу виразність їм додадуть зелені або рожеві тіні. Блакитні тіні також ідеальні для контрастного макіяжу, а коричневі тіні не тільки підкреслять колір очей, але і, залежно від тону, зроблять їх темніше або світліше.
 • Очі болотного кольору. Щоб такі очі помітно виділялися на обличчі, використовуйте тіні різних фіолетових відтінків. Коричневі тіні з помаранчевим відтінком додадуть очам бархатисту м’якість. Оскільки в очах болотного відтінку зазвичай присутня безліч різних відтінків, можете сміливо експериментувати і з іншими відтінками.

Похожие темы