Туш для вій распахиваем погляд

Туш для вій распахиваем погляд

23 Июн, 2014

Туш для вій распахиваем погляд
 • Туш для вій: распахиваем погляд

 • Властивості туші

 • Як вибрати правильну туш для вій

Ще в Давньому Єгипті користувалися цим засобом, щоб зробити очі виразнішими, і з тих пір туш для вій залишається важливим інструментом красунь у всьому світі. Історія туші для вій не менш цікава, ніж результати її застосування.

4000 років до нашої ери

Жінки Стародавнього Єгипту користувалися сурмою, чорною фарбою, яку одержували з галеніту — різновиду гірського кришталю. З її допомогою вони не тільки робили очі дуже яскравими, але і захищали їх від палючого сонця. Сурму змішували з іншими речовинами, наприклад, з попелом, міддю, свинцем і паленим мигдалем, і також з тваринним жиром, медом і цибулевої водою, щоб зробити фарбу пастообразной. Оскільки єгиптянки користувалися цією фарбою щодня, якість фарби, аплікаторів і банок з часом стало відображати спроможність і соціальне становище жінок. Аристократки наносили фарбу за допомогою аплікаторів зі слонової кістки і зберігали її в судинах, інкрустованих коштовним камінням, а у простих жінок для цього були дерев’яні палички і глиняні горщики.

Вікторіанська епоха

Тьмяний колір вій став вважатися хворобливим, і жінки намагалися зробити свої вії більш темними і привабливими з допомогою касторової олії, соку бузини і навіть вугілля.

Початок 20 століття

Французький парфумер Ежен Ріммель винайшов першу туш, більш-менш нагадує сучасні. Її виготовляли, використовуючи тільки що відкрите нафтове желе, або вазелін

Вазелін: перевірений засіб

. Про важливість цього винаходу говорить хоча б те, що в багатьох мовах туш для вій досі називається «ріммель» — наприклад, в турецькому, італійською, перською, іспанською, португальською та румунською.

1913

Приблизно в той же час хімік з Нью-Йорка L. Williams побачив, як його сестра фарбувала вії сумішшю вазеліну і сажі, і почав в невеликих обсягах випускати туш для вій з таким складом. Вона стала настільки популярною, що незабаром була заснована компанія Maybelline: перша частина назви — від імені сестри засновника компанії — Maybel, закінчення — від вазеліну.

Двадцяті роки

Туш для вій ставала дедалі популярнішими із зростанням кіноіндустрії, зокрема тому, що довге темне вії були невід’ємною частиною образів Марлен Дітріх і Грети Гарбо. Візажист Макс Фактор почав експериментувати з тушшю, в тому числі, використовуючи гарячий віск.

1958

До цих пір наносити туш було досить важким і важким справою, навіть при використанні вологих пензликів. Виробник косметики з Польщі Хелена Рубінштейн створила більш зручні пензлики для туші.

Початок шістдесятих років

На полицях магазинів з’явилися водостійкі туші, що стали альтернативою накладним віям, які знайшли популярність завдяки Твіггі.

1971

Maybelline випустила туш для вій Great Lash. Ця туш в що стала іконічної зелено-рожевій упаковці досі залишається бестселером — тільки в США кожні 1.9 секунди продається одна Great Lash.

2015

На ринку з’явилася перша вібро-туш. Аплікатор вібрує з частотою приблизно 7000 разів в секунду і, по завіреннях виробника, дозволяє домагатися абсолютно приголомшливого ефекту.

Як наносити туш для вій

 • Завийте вії. Щоб вії виглядали довшими і об’ємнішим, завивати їх перед тим, як фарбувати. Ні в якому разі не робіть навпаки — нафарбовані вії легко можна зламати щипчиками для завивки. І уважно стежте за станом своїх щипчиків для завивки — якщо вони зламалися, або на них з’явилася іржа, викидайте і купуйте нові, інакше ви ризикуєте пошкодити вії.
 • Наносите туш рівномірно і помірковано. Неквапливо ведіть пензликом у напрямку до кінчиків вій, повільно повертаючи її. Двох шарів туші достатньо, інакше вії будуть виглядати перевантажено і неприродно.
 • Прибирайте плями. Завжди перевіряйте, чи не залишилося слідів туші на століттях. Погодьтеся, це виглядає дуже непривабливо і зовсім по-дилетантськи. Видаляйте їх вологими серветками

  Вологі серветки: з минулого в майбутнє

  або ватними подушечками.

 • Користуйтеся щіточкою, щоб розділити вії. За допомогою щіточки можна заодно видалити грудочки туші. Регулярно мийте щіточку теплою водою і милом, інакше на ній будуть розмножуватися бактерії, що потім можуть потрапити в очі.

Різновиди туші

В цілому туш для вій — це поєднання барвників, полімерів, консервантів і воску. Але на полицях магазинів зараз представлена ​​величезна різноманітність тушею — у них різні формули, пристосовані для різні цілей, випадків і погоди.

 • Неводостійка туш. Це самий звичайний тип туші для вій, підходить на кожен день і досить легко змивається водою. Втім, щоб видалити її повністю, все одно потрібно засіб для зняття макіяжу.
 • Водостійка туш містить ізододекан, речовина, що відштовхує воду, завдяки чому туш не потече ні від дощу, ні від сліз. Це найкращий вибір на кожен день, однак будьте обережні — через жиру, який виділяє ваша шкіра і зволожуючих засобів, якими ви користуєтеся, може розпливатися навіть найякісніша водостійка туш.
 • Туш, що надає додатковий обсяг, зазвичай містить синтетичні волокна, які роблять вії візуально більш густими. Пензлика таких тушею не тільки завивають, але і розділяють вії, завдяки чому вони теж здаються об’ємніше.
 • Подовжує туш. До складу таких тушею входять вітаміни А, С і Е, які роблять вії сильніше, густіше і довше. Візуальне подовження вій також забезпечується за рахунок спеціального пензлика.
 • Завивати туш. Тут справа не у формулі туші, а в спеціальній пензлику. Вона підкручує вії, хоча і не з таким ефектом, як щипчики для завивки

  Завивка: завиток долі

  .

Вибрати правильний колір

Колір туші не обмежується чорним і коричневим. Тут можуть бути відтінки: вугільно-чорний, темно-коричневий, світло-коричневий. Крім того, бувають туші червоного, зеленого, синього, і багатьох інших кольорів. Чорний колір, безумовно, зробить виразним погляд будь-якої жінки, проте коричневий природніше виглядає на білявок і рудих. Кольорові туші — це, звичайно, кумедно, але їх краще залишити підліткам, або використовувати виключно на маскарадах.

Як знімати туш

Це не менш важливо, ніж те, як її наносити. Якщо робити це неправильно, залишки туші на шкірі стануть ідеальним середовищем для розмноження бактерій, які можуть стати причиною опухлих повік, запалених очей і навіть коньюнктивита.

Знімати туш треба до того, як ви будете мити обличчя водою, інакше туш може потрапити в очі і викликати роздратування. Намочіть ватяну подушечку засобом для видалення макіяжу і обережними рухами зніміть туш. Ні в якому разі не тріть — це теж може призвести до подразнення.

Безпечне використання

Міняйте туш для вій кожні 3 місяці, або частіше, якщо помітите, що її консистенція або запах змінилися.

Поділитися з подругою?

Тут діє просте і категоричне правило: нікому не давайте користуватися своєю тушшю для вій! Пензлик — відмінний засіб для транспортування бактерій, а у вологому середовищі вони просто прекрасно розмножуються. Пробуючи туш в магазині, використовуйте лише одноразові аплікатори.

Похожие темы