Вчені стверджують лаки для нігтів викликають безпліддя і рак

20 Ноя, 2014

Вчені стверджують лаки для нігтів викликають безпліддя і рак

Неважливо, що ви обираєте, шелак або французький манікюр — ці види покриття можуть викликати безпліддя або навіть рак, стверджує доктор Ту Куоч (Dr Thu Quach) ізСтенфордского універсітета.Все справа в тому, що кошти, які ми використовуємо для манікюру, містять токсичні речовини , які, накопичуючись в організмі, викликають незворотні зміни.

Найшкідливіше з них — формальдегід (formaldehyde), у високих концентраціях він збільшує ризик захворювання раком. Його містять лаки недорогих брендів Trind, El Corazon, а також деякі засоби для посилення зростання нігтів. Також він має властивості антисептика.

Варто уникати інтенсивного використання лаків, що містять толуен (toluene) — інгредієнт, що дозволяє лаку лягати більш рівним шаром і, утримуючи пігмент, що перешкоджає його розшарування. У великих кількостях він пошкоджує центральну нервову сстему і викликає порушення в репродуктивній системі людини.

Дібутіл фталат (dibutyl phthalate) надає пократа пластичність, скорочуючи кількість з’являються з часом тріщинок, продовжує життя манікюру. Ввисокіх концентраціях він також збільшує ризик безпліддя.

Ключове слово тут — «кількість». Серйозні проблеми навряд чи загрожують тим, хто робить манікюр раз на тиждень, проте власникам і персоналу салонів доктор рекомендує всерйоз задуматися про зміну профорієнтації або хоча б подбати про більш серйозну фільтрації повітря. Свої слова він підтверджує дослідженнями: працівники часто скаржаться на головні болі, алергічні реакції, які проявляються висипаннями на шкірі або почервонінням очей, проблеми з пам’яттю, у деяких виявляються більш серйозні захворювання.

Якщо ви захоплені манікюром настільки, що не можете і пари днів прожити без зміни кольору нігтів, стежте за своїм самопочуттям. Зверніть увагу на лаки з позначкою big3free іbig5free — онине повинні містити зазначених вище речовин, проте це не заважає їм містити інші, недостатньо вивчені елементи. Якщо вас турбує здоров’я нігтів, перш ніж використовувати кошти для прискорення їхнього росту, перевірте, чи правильно ви робите манікюр.

Іншу цікаву інформацію, новини, цікаві статті, поради та рецепти шукайте на нашому сайті і страніцахPDF-журналу, який можна завантажити або роздрукувати і читати в будь-який зручний час.

26.05.2015 18:00

Похожие темы