Водостійка косметика

12 Янв, 2015

Водостійка косметика

Літо, спека, сонце, пляж — і щоб зберегти макіяж, краще водостійкої косметики не придумаєш. Можна скільки завгодно занурюватися в пучину морську, підставляти обличчя яскравого сонця, не боячись, що косметика розтечеться по обличчю.

Однак скептики намагаються знайти в цій бочці меду ложку дьогтю, стверджуючи, що водостійка косметика небезпечна для шкіри, забиває пори і викликає алергію. Розвіяти всі смутні сумніви Passion.ru допомогла офіційний візажист марки Vivienne Sabo Світлана Удалова.

Історія водостійкої косметики

Достеменно відомо, що першим водостійким продуктом в історії стала туш. Її винахід приписують відразу декільком іменитим персонажам, між якими ніяк не можуть поділити лаври.

За однією з версій, водостійку туш винайшла знаменита б’юті-гуру Елізабет Арден, і наштовхнула її на цю думку рекламна кампанія власної туші. Дівчина, на якій демонстрували косметичний продукт, раптом розплакалася в процесі, і вся краса розтеклася по обличчю. Тоді-то Елізабет і задумалася про створення стійкої туші.

Інша легенда свідчить, що водостійку туш винайшла Хелена Рубінштейн в 1938 році для трупи водного театру.

Але цей перший млинець виявився глевким. Дебютна водостійка туш на 50% складалася з скипидару, мала неприємний запах, викликала сильну алергію і навіть захворювання очей.

Лише в 60-і роки, коли лінії водостійкої косметики поповнилися помадою, тінями і тональними основами з легкої руки знаменитого Макса Фактора, її формулу поміняли і зробили максимально безпечною для обличчя. Як писали модні журнали в ті роки, «нарешті жінки здобули свободу плакати і гуляти під дощем».

Склад водостійкої косметики

Сучасна водостійка косметика, в порівнянні зі своїми попередницями, має м’який склад. До неї входить суміш вологостійких компонентів, наприклад, полімерні комплекси, синтетичні воски і летючі силіконові масла. Ступінь стійкості косметики залежить від процентного вмісту силіконів в ній і, як правило, вони складають приблизно 15-25%.

Що ще почитати на цю тему?

  • Мінеральна косметика
  • Класифікація тіней за текстурою і фінішу
  • Як відновити декоративну косметику

Водостійкими можуть бути практично всі б’юті-продукти, що існують на ринку — туш, тіні, помада, підводка, олівці для очей і губ, рум’яна, тональний крем, бронзант.

Дуже часто така косметика містить SPF-фільтри, тому при повному параді можна вийти навіть на пляж. Цим декоративним лініях не страшна вода, але вони «бояться» масел. Наприклад, водостійка помада може сильно потьмяніти під впливом жирної або гарячої їжі. Ризикують і володарі жирної шкіри, у яких водостійка косметика все одно «попливе» по обличчю, особливо в жарку погоду.

Властивості водостійкої косметики

Слово «силікон» у складі лякає багатьох споживачів. Саме тому народилися міфи про те, що водостійка косметика закупорює пори, сприяє утворенню запалень.

Насправді, силікони в таких декоративних лініях за своєю структурою нагадують сітку, у вузлах якої «упакований» барвник. Саме барвник знаходиться під захисною силіконовою плівкою, яка повністю ізолює його від впливу води, а шкіра при цьому дихає «на повні груди».

Але оскільки в складі водостійкої косметики відсутні масла, вона трохи підсушує шкіру. І якщо ви часто використовуєте подібні декоративні лінії, краще запасіться активними зволожуючими засобами для догляду за шкірою.

Володарям сухої і чутливої ​​шкіри варто застосовувати деякі продукти з водостійких ліній по необхідності. Це стосується тонального крему, помади, вони можуть викликати відчуття стягнутості, але туш, тіні і підводка не будуть викликати дискомфорт.

Похожие темы