Вся правда про засмагу в солярії

20 Ноя, 2014

Вся правда про засмагу в солярії

До початку 20 століття засмага вважалася «привілеєм» селян і прислуги, негідною особ блакитних кровей. Але з легкої руки Коко Шанель, яка обгоріла на сонці під час круїзу, він увійшов в повсюдну моду, потіснивши собою в рейтингах популярності аристократичну блідість.

З тих пір мисливці за засмагою не упускають можливість поніжитися на сонці, будь то райські острови або місцеві пляжі, а з винаходом солярію встають в черзі за дозою ендорфіну і вітаміну D в холодну зимову пору. До речі, саме цю конструкцію, майже з моменту її появи, лікарі схильні звинувачувати у всіх бідах, пов’язаних з передчасним старінням і погіршенням здоров’я шкіри.

Але чи є солярій такий пекельною машиною або, навпаки, це справжній подарунок для людства? Розібратися в цьому питанні Passion.ru допомогла Катерина Медведєва, лікар-дерматокосметолог клініки Отарі Гогіберідзе «Час краси».

Сонячні ванни: плюси і мінуси

Коли ми говоримо про солярії, ми не можемо не відзначити його користь для нашого здоров’я. У наших широтах активний прийом сонячних ванн обмежений за часом: наприклад, взимку, пізньої осені, ранньою весною ми фактично позбавлені цієї радості. А адже саме під впливом активних сонячних променів в організмі виробляється достатньо вітаміну D, а точніше, головною його різновиди — групи D3. Саме вона допомагає синтезувати в організмі кальцій, сприяючи зміцненню кісток, підвищує імунітет і вироблення серотоніну і ендорфінів.

Звичайно, в різних статтях ви можете прочитати інформацію про те, що вітамін D отримують і з їжі, але для того, щоб отримати добову порцію «солнечноговітаміна», необхідно в день з’їдати мінімум 2 кг печінки тріски, 3 кг моркви або стільки ж картоплі. А такий раціон в нашому житті, погодьтеся, не здається можливим.

Не забувайте про очевидне плюсі: засмагла шкіра виглядає більш здоровою, на ній непомітні пори, судини, запалення, візуально вона здається рівніше, тому відвідини солярію служить своєрідною паличкою-виручалочкою, особливо в холодний період.

Інша справа, що в нашій країні ще не до кінця сформувалася культура споживання подібних сонячний ванн.

Що ще почитати на цю тему?

  • Як зберегти засмагу — 5 золотих правил
  • Солярій: небезпеки штучного сонця
  • Косметика з SPF захистом

Багато людей, керуючись відомою фразою «замало буде», готові відвідувати солярій кілька разів на тиждень і «смажитися у фритюрі» мінімум 15-20 хвилин. При цьому часто забувають дотримуватися елементарних правил безпеки, наприклад, не використовують креми з SPF-захистом, НЕ зволожують шкіру після процедур, рідко ходять до косметолога на естетичні процедури з реабілітації дерми.

І в підсумку отримують те, що заслужили, в тому числі горезвісне передчасне старіння шкіри. Справа в тому, що в солярії на нас впливає один спектр променів — А-ультрафіолет. Оскільки вони розташовані досить близько і не розсіюються, засмага ми отримуємо не поступово, як на пляжі, а відразу (до речі, саме тому він виходить жовтувато-коричневого відтінку).

Фанати і любителі довго і частих сонячних ванн навіть не уявляють, що відбувається зі шкірою в той момент, коли вони «ніжаться під сонцем». Засмага — це захисна реакція шкіри на опік, яка виражається в появі на ній пігменту, але промені проникають глибше, а саме в дерму. Тут вони починають проводити свою чорну роботу, висмоктують з колагенових волокон цінну вологу і життєві сили.

В результаті реакцією на постійні пошкодження стане поява підшкірних рубців або генового атипового еластину. У цих зонах пропаде м’язова активність, виникне еластоз шкіри і з’являться видимі глибокі зморшки. Особливо у фанатів солярію вони помітні на шиї, навколо очей і рота.

Друга неприємність — це жирність шкіри, навіть у володарів сухого типу. Реакція підвищеного салоотделенія виникає як відповідь на втрату вологи. Так що ті, хто відвідує солярій з метою підсушити прищики і позбутися від вугрової висипки, незабаром отримують нову партію запалень.

Похожие темы